Савченко номер два: Клих відмовляється від їжі і проситься в іншу тюрьму

Незаконно засуджений в РФ українець Станіслав Клих написав з Верхньоуральської колонії спецкору «Нової газети» Павлу Канигіну, що вимагає переведення до іншої установи Федеральної служби з виконання покарань.

Видання пише, що 30 березня у своєму листі до Клиха редакція цікавилася побутом українця і його очікуваннями щодо обміну полоненими між Москвою і Києвом.

«Я вимагаю переведення до іншої установи ФСВП — з цією метою відмовляюся від сніданку і обіду», — пише ув’язнений.

Конверт листа Клиха журналісту Канигіну
Конверт листа Клиха журналісту Канигіну
НОВАЯ ГАЗЕТА

Він також зазначає, що «тутешню їжу, на відміну від тієї, що була в грозненському СІЗО, їсти неможливо — вона огидна».

Клих скаржиться на біль в очах «від замкнутого простору, браку кисню, нервового перенапруження».

«Час у в’язниці вдень іде набагато довше, ніж вночі. Хочеться заснути й не прокинутися, смерть стає бажаною», — пише українець.

Він зазначає, що через відсутність доступу до інформації не знає всього, що робли українська влада для його обміну або звільнення.

«Як я можу бути задоволений їхніми «зусиллями», якщо я досі не вдома?», — пише Клих.

Ув’язнений підкреслює, що до арешту не був українським націоналістом.

 
НОВАЯ ГАЗЕТА

«У 2004-2014 рр., тобто до арешту в м. Орел, я був членом Партії регіонів, про що свідчить, сподіваюся, збережений партійний квиток в м.Києві, і розвивав структури ПР у Києві, зокрема, в Дніпровському та Оболонському районах, займався організацією роботи партійних штабів та виборчих комісій», — розповідає він.

«Тому прошу не вважати мене в зв’язку з цим політв’язням — на момент в’їзду до РФ я досить лояльно (аполітично) ставився до керівництва Російської Федерації і російської політичної системи, чого не скажеш про мої нинішні уявлення», — пише Клих.

Раніше повідомлялось, що за рішенням керівництва в’язниці до Клиха застосовується примусове психіатричне лікування. При цьому керівництво лікарні відмовляється повідомити, які саме препарати до нього застосовували і з якою метою.

Росія відмовила у передачі Україні незаконно засуджених українців Станіслава Клиха, Миколи Карпюка та Олексія Чирнія навіть без вказування причини.

26 травня 2016 року Верховний суд Чечні засудив українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув’язнення відповідно.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 — початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.

Обидва заперечили всі обвинувачення, Клих заявив, що взагалі ніколи не був у Чечні. Політв’язні заявляли про тортури з боку російських силовиків.

Пізніше повідомлялося, що українець Станіслав Клих, який утримується в російському СІЗО, збожеволів через тортури, які до нього застосовували при затриманні і під час попереднього слідства.

З в’язниці Клиха перевели до лікарні у Магнітогорську.

Правозахисний центр «Меморіал», який проаналізував матеріали справи Станіслава Клиха і Миколи Карпюка, дійшов висновку, що звинувачення проти них сфальсифіковані і суперечать реальній картині подій часів Першої та Другої чеченських воєн. «Меморіал» визнав Клиха і Карпюка політв’язнями.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Савченко номер два: Клих відмовляється від їжі і проситься в іншу тюрьму
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook