Сезон “полювання” на заробітчан відкрито: як не попастися на гачок

Перш ніж їхати за кордон, українським заробітчанам звернути увагу на кілька важливих моментів

Про це повідомляють правозахисники.

«Договір повинен бути оформлений на двох мовах – українською та приймаючої країни. Повинні бути присутнім перекладач і адвокат, а також представник фірми-роботодавця. Договір потрібно матеріально оглянути з нотаріусом – це буде стримуючим фактором для нечистих на руку роботодавців, які не захочуть платити зарплату або спробують загнати вас в рабство», – зазначив адвокат Іван Ліберман.

Не менш важливою, за словами адвоката Юрія Білоуса, є ситуація з невиплатою заробітної плати. За його словами, в таких випадках потрібно звертатися в консульство.

«Там вам повинні надати правову допомогу, можуть оплатити адвоката. Там повинні звернутися в поліцію і допомагати вам всіма законними способами повернути ваші гроші. Крім того, для недобросовісних роботодавців передбачені санкції: якщо він так і не збереться заплатити вам ще протягом п’яти місяців після скарги, то за кожний наступний місяць він буде зобов’язаний виплатити додатково суму, що дорівнює середній зарплаті по країні», – підкреслив він.

заробитчане

Нагадаємо, за результатами минулого року українські заробітчанипереказали в країну більше десяти мільярдів злотих. Про це повідомляє Національний банк Польщі.

Так, працюючі за кордоном українці склали найбільшу частину всіх переказів за рік – 90,4%. Для порівняння, в 2016-му цей показник був на рівні 7,8 мільярдів злотих. Однак за результатами 2017-го з’ясувалося, що всього в Україну надійшло 11,7 мільярдів.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Сезон “полювання” на заробітчан відкрито: як не попастися на гачок
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook