ЕКСКЛЮЗИВ

Що скандал с Холодницьким може сказати про Луценка, – думка експерта

Ситуація з керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницьким – вплив зовнішніх, а не внутрішніх факторів. Українську владу спецпрокурор цілком влаштовує.

Таку думку сайту “24” висловив співголова ГІ “Права справа” Дмитро Снєгирьов.

За його словами, каталізатором скандалу з можливою причетністю Назара Холодницького до корупційних дій виступили США, які втомилися від бездіяльності нашої влади щодо боротьби з корупцією. Як наголошує експерт, на цю посаду розглядалися дві кандидатури: Холодницького і його нинішнього першого заступника Максима Грищука. І саме на нього робили ставку США. Однак тодішній генпрокурор Шокін фактично в ручному режимі призначив Холодницького, хоча Грищук набрав більше голосів.

Перший дзвоник пролунав, коли під тиском США був звільнений Шокін, про що публічно заявив екс-віце-президент Байден. Холодницький залишився без прикриття. Наступний крок був прогнозований – атака з боку НАБУ, яке підконтрольне США. Витік інформації про жучок – не випадковий. Хто ж оперативні заходи по розслідуванню виносить на загал? Треба було сформувати відповідну громадську думку щодо Холодницького про можливі корупційні схеми,
– говорить Снєгирьов.

На переконання експерта, адміністрація президента розпочала зараз торги з США. І для цього дуже вдало використовує юридичні колізії і недосконалість антикорупційного законодавства. Холодницький написав лише заяву про своє відсторонення на час розслідування. І тут виникає питання: хто ж очолить САП? З одного боку, зауважує Снєгирьов, згідно положень САП, якщо керівника усувають, автоматично його обов’язки виконує перший заступник. Тобто Грищук, на якого і розраховують у Вашингтоні. З іншого, згідно закону про прокуратуру, САП має очолити Луценко.

“Влада України тягне час. Згадайте скандал тижневої давнини, коли з’явилася інформація про те, що США скасували Луценку візу. Потім ця інформація не підтвердилася. Досі невідомо, чому був скасований візит генпрокурора у США. А це прямий натяк Луценку – якщо правоохоронці гратимуть не за правилами, то Луценка чекає доля Шокіна”, – переконаний Дмитро Снєгирьов.

На його думку, якщо вертикаль НАБУ-САП-Антикорупційний суд реально запрацює – це смертельний вирок для багатьох провладних політиків і чиновників. Буде зруйнована вся вертикаль корупції, на якій побудована українська влада.

Нагадаємо, 29 березня директор Антикорупційного бюро Артем Ситник визнав факт співпраці НАБУ із Генпрокуратурою у справі проти керівника САП Назара Холодницького. У п’ятницю, 30 березня, Луценко звернувся до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів з поданням щодо звільнення Холодницького. 4 квітня Ситник і Холодницький прозвітували у Верховній Раді про результати своєї роботи. Напередодні НАБУ оприлюднило фрагменти розсекречених матеріалів негласних слідчих дій щодо очільника САП.

 

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!