«Сім’я» 482 КТЦ: Секрети полковника Студзінського — «директора» санаторію для обраних

Напевно, мало хто знає про цікаву організацію, що ховається на околиці Києва: військова частина А2070 або 482 конструкторсько-технологічний центр (КТЦ).

У той час як в Україні триває 5-й рік війни, ця військова частина, в особі її командира полковника Студзінського Андрія Сергійовича, мовчки спостерігає за тим, що відбувається. І навіть, користуючись ситуацією, під приводом додаткових потреб для оборони, розширює штат, хоча робиться це зовсім не для потреб ЗСУ, а, скоріше, вузького кола осіб.

Чим же повинен займатися і чим 482 КТЦ допоміг Збройним Силам України за роки війни? З цього приводу виникає все більше питань, і цілком ймовірно, що найближчим часом полковнику Андрію Сергійовичу Студзінському доведеться на них відповісти. Аби відзвітувати за роки, впродовж яких він керував частиною. Саме в період керівництва Студзінського різко зросла кількість штатних співробітників КТЦ, а відповідно, й витрати на частину з держбюджету. Сьогодні, утримувати таку чисельність особового складу при такому мінімально корисному обсязі робіт, які виконує КТЦ, як мінімум, не доцільно.

Логічним було б припустити, що кількість посад в частині збільшується, тому що перед організацією стоять нові, дійсно глобальні завдання, пов’язані з війною. А особовий склад, який там служить, не справляється з обсягами роботи, тому частини потрібні додаткові співробітники.

В реальності ситуація така, що співробітники КТЦ діляться на два табори: офіцерів-«трудяг», фахівців високого рівня, які вміють працювати та реально виконують роботу. І категорію другу: наближених до командира Студзінського. Їх функціонал не в роботі, а в умінні прислужувати.

Неофіційно КТЦ вже називають «військовий санаторій» для обраних. Сама частина — не бойова, до початку АТО центр худо-бідно існував і не вдавав із себе особливої цінності. Однак, після 2014 року його роль могла б змінитися. По-перше, центр є хранителем старої конструкторської та технологічної документації, що дісталася ще з часів Радянського союзу. По-друге, повинен бути розробником нової документації для створення сучасних зразків озброєння. Що є важливою потребою для ЗСУ сьогодні. Однак, замість цього функція КТЦ звелася до ролі «затишного містечка» для обраних і «точки» смаження шашликів і п’янок на Рембазі. Саме в таких цілях найчастіше використовується віддалене розташування і закрита територія частини сьогодні.

Активне розширення штату в КТЦ почалося в 2016 році, кількість посад збільшилася майже в 2 рази. У зв’язку з цим багато офіцерів сподівалися на глобальні зміни і, дійсно, використання центру за призначенням. Але, як виявилося, це не входило в плани полковника Андрія Студзінського.

А замість можливості розвивати КТЦ він обрав можливість втілити в життя всі свої мрії. Для цього почав комплектувати штат, заручившись підтримкою керівництва, і призначати на посади в КТЦ всіх своїх знайомих і родичів керівництва, влаштовувати на роботу дружин офіцерів озброєння ЗСУ, якому підпорядковується КТЦ. Мета такого підходу цілком зрозуміла: бути корисним «верхівці».

Після чого полковник Студзинский «охрестив» 482 конструкторсько-технологічний центр «сім’єю». Не втомлюючись повторювати про «сімейні цінності» на регулярних п’янках, які в КТЦ стали нормою: якщо пити, то тільки всім разом — як в секті. І обов’язково «поклонятися» головному. Під час таких розважальних заходів командир частини настійно нагадує, що «ми «сім’я», і виносити зайвого за межі центру не варто. А виносити є що.

Далеко не всі в КТЦ згодні з нинішнім станом справ. Проголосивши себе «батьком сімейства», полковник Андрій Студзінський поставив більшість офіцерів в незручне становище: якщо хочеш спокійного життя в 482 КТЦ, просто виконуй те, що я тобі кажу. Пий з командиром і будь слухняним. А якщо офіцер не має підтримки за межами частини, то це сприймається командиром як сигнал про те, що на таких співробітниках можна «їздити». Змушувати працювати понаднормово, виконувати роботу за тих, хто не може або не відповідає кваліфікації. Таких в частині А2070 за останні роки стало більш, ніж достатньо.

Те, що відбувається в КТЦ, командир контролює 24 години на добу, але не тому, що він так переживає за роботу ввіреної йому організації. А тому що він там проживає: на території частини, в спеціально обладнаному для себе кабінеті. Для комфорту він облаштував особисту лазню, яка, втім, за впродовж останніх років не раз горіла, оскільки в ній знаходилися не тверезі люди. До речі, яка функція лазні в конструкторському центрі? Крім лазні, командир КТЦ є «володарем» особистого спортзалу і багатьох інших зручностей. Проте, факт проживання в кабінеті ніяк не заважає полковнику Студзінському отримувати додаткову виплату до зарплати на піднайом житла.

Крім комфорту проживання, командир частини не гребує залучати ресурси КТЦ і в інших особистих цілях, більш «прибуткових». А саме — використовувати знання і вміння співробітників центру в області розробок і модернізації озброєння, військової техніки, при наявності фонду, що залишився з часів Радянського союзу, для приватних компаній. Їх представники є частими гостями кабінету полковника Студзінського.

Напевне, про такі порушення не відомо Міністру оборони або начальнику Генерального штабу ЗСУ. То ж це підказка структурам, які повинні стежити і припиняти подібні випадки. Те, що відбувається в частині А2070 виходить далеко за межі допустимого і Статутом, і законами України.

Адже якщо навести порядок в 482 конструкторсько-технологічному центрі, можна дійсно відродити потенціал КТЦ, використовувати частину, згідно її функціоналу, направити ресурси на благо розвитку модернізації та ремонту озброєння і техніки для ЗСУ. Тим самим повернути віру в справедливість тим офіцерам, які витратили роки свого життя на роботу в КТЦ, на якісне виконання своїх обов’язків. А не на виконання забаганок людини, яка вирішила, що всім потенціалом центру можна скористатися в цілях особистого збагачення.

Автор: Ігор Вятко

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

«Сім’я» 482 КТЦ: Секрети полковника Студзінського — «директора» санаторію для обраних
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook