ЛЕНТА

Скільки путінських псів сновигає вулицями Вашингтона

США вказали на двері шістьом десяткам дипломатів та закрили консульство у Сіетлі в знак солідарності з Великобританією у “справі Скрипаля”. 31 березня персони нон грата чартерами залишили Америку. Про них – жодних деталей. Невже усі шістдесят – розвідники?

Про роботу російської агентури і дипломатію Москви розповів генерал Олег Калугін, колишній резидент радянської розвідки у Вашингтоні.

“Вигнали, або точніше, оголосили персонами нон грата людей, які співпрацювали з органами держбезпеки. Вони не обов’язково були співробітниками – офіцерами. Вони просто допомагали – як це називають, “агентура”. Таких людей взагалі за кордоном завжди було багато”, – сказав Олег Калугін.

Але є ще й “приховані агенти”, які не працюють під “дипломатичним дахом”. За радянських часів – і це була сувора таємниця – у штатах Калугін нарахував таких три сотні! Зараз їх не більше від ста. Тобто, “жорсткий варіант” Трампа передбачав би депортацію ще 40-50 людей – всіх без винятку росіян, пов’язаних із розвідкою, байдуже, яке у них місце роботи.”Розвідка працює під різним прикриттям. Дипломатичне – це таке, я б сказав, звичне, стандартне. Але багато розвідників працюють під іншою легендою – ось я, наприклад, працював журналістом. Для Росії це велика справа – втрата репутації, я вже не кажу про сторони суто робочу – співробітники розвідки сьогодні фактично без діла залишаються і розвідка ослаблена, безсумнівно, безсумнівно”, – говорить колишній розвідник.

Калугін каже: добре знає тих, хто керує сучасною Росією, адже і Путін колись був просто його підлеглим – за часів, коли генерал у Ленінграді (нині Санкт-Петербург) працював. І попереджає: після обрання Путіна на новий термін у колишніх співробітників КДБ тепер розв’язані руки – попри санкції, вони можуть повернутися до старих методів, і цього на Заході ще не зрозуміли.

“На Заході не прорахували! Я думаю, що тут допущена серйозна помилка в оцінці нинішнього російського керівництва. Воно, особливо після минулих виборів в Росії, коли знову при владі зміцнилася та ж сама стара структура і той же чоловік, вони почуваються набагато сміливіше і рішучіше в прийнятті будь-яких дій, які, здавалося б, рік тому здавалися надмірними. З приходом до влади КДБ, я маю на увазі Путіна і компанії, зараз знову вдаються до індивідуальних ось таких справ, які загалом вибивають з життя людей, які собі дозволяють надмірну свободу”, – заявив екс-розвідник.“При цьому Калугін переконаний: світова реакція на отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля у Солбсбері виявилася настільки жорсткою та одностайною, що у Кремлі, отримавши “по руках”, на загострення в Україні тепер не наважаться. Надто довго Москві доведеться відходити від наслідків “дипломатичних вигнань”, а ще, розвідник каже, таке загострення і особисто Путіну б загрожувало “бунтом на кораблі” – заколотом у середині його політичної команди. Тому, каже, навіть якщо у кремлівській верхівці і виношували певні плани щодо Донбасу, збутися їм не судилося”, – додав Калугін.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!