ЛЕНТА

Скрипаль прийшов до тями: у Кремлі істерика

Посольство Росії в Лондоні направило ноту в МЗС Великобританії з проханням про зустріч з главою британського відомства Борисом Джонсоном. Представник прес-служби російської дипмісії розповів, що сподівається на конструктивну відповідь і розраховує на організацію зустрічі найближчим часом.

“Як видається, давно назріла зустріч посла Олександра Яковенка з міністром закордонних справ Великобританії Борисом Джонсоном для обговорення всього комплексу двосторонніх відносин, а також розслідування інциденту в Солсбері. У зв’язку з цим Яковенко направив Джонсону особисту ноту”, — сказав дипломат.

Як відомо, Борис Джонсон неодноразово різко висловлювався на адресу Росії. Ініціативу Росії провести засідання Ради безпеки ООН у справі отруєння екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля він назвав “безсоромним цинізмом”. Також Джонсон вважає, що у Російської Федерації був мотив для ліквідації екс-ГРУшника Сергія Скрипаля.

Нагадаємо, отруєння Скрипаля і його дочки Юлії призвело до серйозного загострення відносин між Британією і Росією. Лондон вислав 23 російських дипломата, Москва відповіла тим же. Незабаром десятки країн підтримали Британію, оголосивши про висилку російських дипломатів.

Британська влада вважаэ, що проти Сергія і Юлії Скрипалів могли застосувати нервовопаралітичну речовину класу “Новачок”, а за нападом з високою ймовірністю стоїть Росія. “Новачок” – група хімічних агентів, що належать до класу фосфорорганічних отруйних речовин нервовопаралітичного дії. Вони були розроблені в СРСР в Державному союзному НДІ органічної хімії і технології в Москві.

 

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!