ЕКСКЛЮЗИВ

Смертельна епідемія заполонила Європу: Україна на першому місці

Україна очолила небезпечний рейтинг

Україна за перше півріччя 2018 року посіла перше місце серед країн Європи за кількістю хворих на кір, передають ЗМІ з посиланням на Єврокомісію.

Ще рік тому Україна була третьою в Європі за кількістю хворих. Серед країн, які постраждали від кору найбільше, були Румунія з 5562 випадками захворювання, Італія з 5006 випадками і Україна з 4767 випадками. За півроку 2018 го в нашій країні вже захворіло 23 000 чоловік, що в шість разів більше, ніж за весь минулий рік.

В Єврокомісії надзвичайно стурбовані тим, що три з семи країн з найвищим рівнем захворюваності на кір в Європі є країнами Євросоюзу. Йдеться про Італію, Франції і Греції. За даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань, на першому місці Україна, далі йдуть Франція, Грузія, Греція, Італія, Росія і Сербія.

У всіх цих країнах медики фіксували смерті від кору, а всього померлих у Сербії – 14. Італійський уряд зробило одноразові обов’язкові щеплення під час вступу до школи добровільними.

“Низька імунізація однієї країни ставить під загрозу безпеку і здоров’я громадян по всій Європі. Вакцинація – це акт солідарності”, – розповіла прес-секретар Єврокомісії.

У ВООЗ заявили, що недоімунізовані люди вразливі для хвороби, незалежно від місця життя. За даними ВООЗ, у 2017 році кількість випадків захворювання на кір в Європі зросла на 400%.

Захворюваність на кір в Європі в цьому році досягла 10-річного максимуму. За даними ВООЗ, кількість випадків захворювання дорослих і дітей досягла більш 41 000. У минулому році в Європі було 23 927 випадків захворювання, а 2016 року – 5273.

Кір є дуже заразною хворобою і поширюється повітряно-крапельним шляхом. Вакцина може запобігти інфекції, однак вакцинацію дискредитували дослідження, які показали можливий зв’язок вакцини з розвитком аутизму.

Нагадаємо, за оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за 29-й тиждень 2018 року на кір захворіли 882 людини – 369 дорослих і 413 дітей. Це на 3,1% більше ніж на попередньому тижні, повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Як повідомляв раніше Знай.ua, у чернігівському дитсадку № 66 призупинили виховний процес – у виховательки, яка тут пропрацювала 3,5 роки, лікарі виявили відкриту форму туберкульозу.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!