ЛЕНТА

Страшніше за шизофренію: вчені назвали несподівану небезпеку марихуани

Вченим також вдалося з високою точністю передбачити вік здорової людини з аналізу її кровотоку

Зловживання алкоголем і каннабісом старить ваш мозок, повідомляє N+1.

З аналізу кровотоку в головному мозку можна визначити не тільки вік людини, але і наявність у неї психічних розладів і нейродегенеративних захворювань. Це з’ясували американські вчені, які провели наймасштабніше на сьогоднішній день дослідження знімків кровопостачання головного мозку людей: у ньому взяли участь більше 30 тисяч чоловік у віці від 9 місяців до 105 років. Дослідники також визначили фактори, що впливають на передчасне старіння мозку: серед них виявилися біполярні розлади, шизофренія, а також зловживання алкоголем і каннабісом. Вживання марихуани, наприклад, в середньому зостаріло мозок на 2,8 року, говориться в дослідженні, опублікованому в Journal of alzheimer’s Disease.

Вченим також вдалося з високою точністю передбачити вік здорової людини з аналізу його кровотоку. Наприклад, середній реальний вік учасників був 31,5 року для чоловіків і 38,2 року для жінок. На основі вікових відмінностей у кровопостачанні головного мозку передбачений вченими середній вік учасників був 31,9 і 37,79 року відповідно.

При цьому серед людей з психічними і неврологічними захворюваннями спостерігалися суттєві відмінності в реальному і передбаченому за допомогою головного мозку віках. Так, мозок пацієнтів з деменцією опинився на 4 роки молодше реального віку, а людини, що зловживає палінням канабісу, — старше на 2,8 років. Також серед факторів ризику передчасного старіння мозку було зловживання алкоголем (0,6 року), шизофренія (4 роки) і біполярний розлад (1,6 року).

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!