Суд зобов’язав підприємство «Укрборонпрому» надати відповідь на запит журналіста

Миколаївський окружний адміністративний суд визнав протиправною відмову державного підприємства Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря-Машпроект» надати інформацію про зарплатні та премії, а також про економічні показники підприємства на запит журналіста Ярослава Чепурного миколаївського «Центру журналістських розслідувань»

Про це повідомляє «Доступ до правди» з посиланням на сторінку у Facebook журналіста.

Згідно з рішенням суду, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень, суд  також зобов’язав «Зорю-Машпроект» надати запитувачеві дану інформацію.

Раніше пан Чепурний звернувся до підприємства із запитом, в якому просив надати йому публічну інформацію про розмір заробітної плати, преміальних, надбавок та матеріальної допомоги, яку отримали посадові особи керівного складу відповідача (керівник, всі заступники керівника, головний бухгалтер, керівники структурних підрозділів) у період з січня 2016 р. до квітня 2017 р., за кожною посадовою особою окремо, без зазначення прізвища, ім’я та по-батькові.

Одночасно, позивач просив надати інформацію про фінансово-економічні показники відповідача, а саме:

— дохід від реалізації продукції тис. грн., станом на кінець 2015-2016 р.р.;

— чистий дохід від реалізації продукції тис. грн., станом на кінець 2015-2016 р.р.;

— валовий прибуток тис. грн., станом на кінець 2015-2016 р.р.;

— інші операційні доходи тис. грн., станом на кінець 2015-2016 р.р.;

— чистий прибуток тис. грн., станом на кінець 2015-2016 р.р.;

— необоротні активи тис. грн., станом на кінець 2015-2016 р.р.;

— оборотні активи тис. грн., станом на кінець 2015-2016 р.р.;

— середньооблікова чисельність працівників, станом на кінець 2015-2016 р.р.;

— середня заробітна плата грн., станом на кінець 2015-2016 р.р.;

— сплачено загальнодержавних і місцевих податків та зборів тис. грн., станом на кінець 2015-2016 р.р. (а. с. 14-16).

Як повідомляє «Доступ до правди», відповідач надав позивачу відповідь, в якій зазначив, що він не є розпорядником інформації, бо не отримував фінансування з бюджетів, що є передумовою для віднесення його до категорії розпорядків інформації щодо використання бюджетних коштів. Проте відзначив, що він є державним комерційним підприємством, заснованим на державній власності та переданим в управління державного концерну «Укроборонпром».

У своєму рішенні суд відзначив, що статутний капітал відповідача був сформований за рахунок бюджетних коштів, а факт ненадання коштів з бюджету відповідачем не доведено.

«З урахуванням цих обставин, суд приходить до висновку про те, що відповідач помилково дійшов висновку про відсутність у нього статусу розпорядника коштів», — ідеться у рішенні суду.

Стосовно інформації про заробітну плату посадових осіб, відповідач зазначив, що така інформація міститься у відкритому доступі на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції і позивач може ознайомитись із відповідними деклараціями.

Однак суд відзначив, що відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Юридичний супровід позову здійсюнював Олександр Бурмагін, ГО «Платформа прав людини».

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Суд зобов’язав підприємство «Укрборонпрому» надати відповідь на запит журналіста
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook