ЛЕНТА

Світ прощається з геніальним радянським режисером

Режисер помер у віці 85 років у лікарні в Швеції

Світ оплакує видатного режисера, батька відомого та улюбленого мільйонів фільмів “Комісар” Олександра Аскольдова.

Про це пишуть російські ЗМІ.

Знаменитість пішов з життя на 86 році у шведській лікарні.

Аскольдів – випускник філологічного факультету МДУ, відомий як один з дослідників творчості Михайла Булгакова. У 1966 році він вступив на Вищі режисерські курси.

Що прославило режисера на весь світ

У 1967 році Олександр Аскольдів зняв за оповіданням Василя Гроссмана фільм “Комісар”, головні ролі в якому зіграли Нонна Мордюкова, Ролан Биков і Василь Шукшин. Музику до фільму написав Альфред Шнітке. Фільм був заборонений цензурою, режисерові на Мосфільмі написали в трудовій книжці: “Звільнений як профнепридатний”. Картина пролежала “на полиці” 21 рік. Під час перебудови і гласності під тиском світової громадськості керівництво Держкіно випустило стрічку в обмежений прокат: було надруковано сім копій. Після прем’єри фільм “Комісар” був показаний на численних кінофестивалях, отримав масу призів, а також неодноразово входив в “топ-100”, який складають кінокритики.

У 1981-1985 роках Аскольдів працював директором і художнім керівником кіноконцертного залу “Росія”. В останні роки він викладав в кіношколах і університетах Німеччини, Швеції, Англії та Італії.

Кадр з фільму “Комісар”

Дивіться:  Олександр Аскольдов. Життя “Комісара”

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!