ЛЕНТА

Tesla Ілона Маска завершила рік з величезними збитками

Американський виробник електромобілів і сонячних панелей Tesla Inc. завершив зі збитком четвертий квартал і 2017 рік загалом, проте власник компанії Ілон Маск дав оптимістичні прогнози на поточний рік.

Про це пише “Інтерфакс-Україна”.

Минулий квартал став для Tesla найгіршим в історії. Чистий збиток у жовтні-грудні збільшився до 675 млн доларів, або 4,01 долара із розрахунку на акцію, порівняно з 121 млн доларів, або 78 центів на акцію, за аналогічний період роком раніше.

Скоригований збиток (без урахування разових витрат) зріс до 3,04 долара на акцію із 69 центів. Виручка піднялася до 3,288 млрд доларів проти 2,284 млрд доларів у четвертому кварталі 2016 року.

Аналітики, опитані FactSet, у середньому прогнозували скоригований збиток на рівні 3,11 долара на акцію за виручки в 3,297 млрд доларів.

За підсумками 2017 року збиток Tesla перевищив 1,4 млрд доларів, при цьому багато прогнозів Маска не справдилися, зазначає MarketWatch.

Проте він представив ще сміливіші очікування на поточний рік.

“2018 рік, ймовірно, буде для нас дуже великим роком”, – сказав голова Tesla під час телефонної конференції. Раніше в листі акціонерам він описав його як “рік перетворень”.

“В якийсь момент у 2018 році ми плануємо почати генерувати квартальний прибуток на стабільній основі, випускаючи по 5 тис. Model 3 на тиждень, і я оптимістичний у тому, що ми будемо прибутковими за GAAP”, – сказав І.Маск.

Tesla прогнозує також, що темпи зростання виручки в 2018 році будуть значнішими за торішні, коли вони перевершили 52%. Постачання Model S та Model X цього року становитимуть 100 тис., що практично відповідає рівню 2017 року (проте минулого року нова Model 3 лише з’явилася на ринку).

Компанія чекає на збільшення продажів акумуляторів утричі, а також незначного підвищення капвитрат із 3,4 млрд доларів у 2017 році.

Котирування акцій Tesla на електронних торгах у середу знизилися на 0,4% після публікації звітності. Капіталізація компанії нині становить близько 56,4 млрд доларів порівняно з 59,5 млрд доларів у General Motors.

Як відомо, 6 лютого о 22.45 відбувся історичний запуск важкої ракети-носія Falcon Heavy.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!