ЕКСКЛЮЗИВ

Три сигнали Путіна. Про що говорить склад нового уряду РФ

Новий склад путінського уряду, безумовно, є знаковим. Причому знаків було послано кілька

Перший сигнал – всі розмови про «цифровізацію» та інші технологічні прориви в сучасність є струсом повітря. Кістяк російського кабінету – старі добрі коні, яких не змінюють на переправі. Якщо говорити про так званий соціально-економічний блок, то в кращому випадку ці не дозволять розікрасти нафтові доходи, які на щастя президента знову почали зростати. Але на жодну рішучу модернізацію вони не здатні. Олексій Кудрін, який начебто розуміє, як реформувати країну, акинутий в Рахункову палату, звідки буде спостерігати, як чиновники будуть саботувати його пропозиції. Другий сигнал – ефективними і надалі будуть вважатися страшенні мракобіси, на кшталт Володимира Мединського і Ольги Васильєвої. Отже, невпинна робота щодо зміцнення зв’язку «православ’я» і «народності» продовжиться. Головним критерієм ефективності залишається лояльність господареві. Саме тому під регіт присутніх Дмитро Медведєв оголошує, що Віталій Мутко буде тепер зі спорту перекинутий на будівництво, щоб продемонструвати небажання гордого Кремля прогинатися під західними санкціями.

Нарешті, третій, і головний сигнал – режим не тільки за змістом, але і за формою перетворюється в самодержавну монархію. Глибоко закономірно те, що посаду міністра сільського господарства зайняв Дмитро Патрушев. Саме його батько Микола Патрушев, нині секретар Ради безпеки, будучи директором ФСБ повідав, що співробітники держбезпеки є в країні «неодворянами». І ось тепер немає сумнівів, що його син, який закінчив, за даними «Нової газети», Академію ФСБ, отримав міністерську посаду саме завдяки своэму високому походженню. ЗМІ стверджують, що «Россельхозбанк», яким Патрушев-молодший керував кілька останніх років, щороку завершує з серйозними збитками. Триматися на плаву допомагала можливість розподіляти багатомільярдні держкредити, до яких татко банкіра, ясна річ, відношення не мав.

Кістяк російського кабінету – старі добрі коні, яких не змінюють на переправі

Інше знакове призначення – утвердження путінського охоронця Євгена Зінічева міністром МНС. Безперечно, після того, як рятувальне відомство покинув Сергій Шойгу, воно сильно втратило в очах росіян. Досить згадати безпорадність еменесовских начальників під час повені в Кримську і під час пожежі в «Зимовій вишні», та й ще в десятках випадків. Тільки ось хто сказав, що з найскладнішою громадською роботою впорається людина, що злякалась необхідності спілкуватися з людьми на посаді губернатора Калінінградської області?

Будь в Росії парламент, а не тридесятий відділ Адміністрації, який лише в силу традиції називається Федеральними зборами, народні обранці каменя на камені не залишили б від цих призначень. Незалежна преса стала б прискіпливо з’ясовувати, які саме якості та здібності генеральського сина і путінського ад’ютанта дозволяють довірити їм найважливіші посади в державній системі.

Однак і парламент, і ЗМІ ніяк не контролюють Кремль. Годі й говорити і про незалежність судової влади. Всі ці інститути носять суто декоративний характер. А, згідно із законами біології, орган, який не використовується, неминуче деградує. За фактом Росія вже сьогодні є самодержавною монархією з незмінюваним начальником, чиї рішення ніким не піддаються сумніву. Єдина відмінність – відсутність у путінській знаті права передавати у спадок не тільки капітали, але також титули і посади. Також відсутня система престолонаслідування. Так же справа наживна. І нинішні призначення можуть бути лише першими ластівками у справі повернення самодержавства з його атрибутами. Ось і козаки з нагайками з’явилися на московських вулицях. Не за горами той час, коли неодворян будуть жалувати душами…

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!