ЛЕНТА

Трубою прикриваються: хто є справжнім главою ДБР

Голова Державного бюро розслідування Роман Труба є лише прикриттям.

Про це розповів колишій заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе.

«Я виявив у Генпрокуратурі крадіжку 20-ти мільйонів доларів колишнім генпрокурором Пшонкою та його командою. Ці гроші були нібито витрачені на програму ССА та ЄРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань).

Підставна офшорна компанія завела в Україну російську компанію «Яндекс», яка вже цей ЄРДР розробила для Казахстану. Потім цю програму просто модернізували для української моделі, за що Україна заплатила 10 мільйонів доларів і ще 10 мільйонів – за програму ССА», – зазначив Сакварелідзе.

Екс-прокурор пригадує, що коли його команда прийшла в прокуратуру, то навіть не було грошей, щоб підтримувати ці програми, купувати ключі тощо.

«Я попросив Шокіна дати мені групу, щоб розслідувати цю справу. Він виділив кількох слідчих, групу яких очолював Роман Труба. Ми почали роботу, але коли я зібрав усіх на наступну нараду, то дізнався, що Трубу вже звільнили.

Пояснили це тим, що був великий скандал, і керівник слідчого управління його звільнив. Так і закінчилося моє знайомство з Романом Трубою. І тут раптом я дізнаюся, що його через конкурс призначили головою ДБР», – підкреслив Сакварелідзе.

За словами екс-прокурора, сьогодні голова ДБР Роман Труба виконує лише номінальну функцію.

«У ДБР є дуже активна та «борза» дама на прізвище Варченко, заступниця голови ДБР, яка напряму підпорядковується Адміністрації Президента. І саме вона реально виконує функцію голови ДБР, натомість Труба є її прикриттям, адже Варченко веде багато цікавих справ для Адміністрації Президента», – зауважив Давид Сакварелідзе.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!