ЕКСКЛЮЗИВ

“Це була велика помилка. Моя помилка”, – Цукерберг про втручання Росії у вибори США

11 квітня о 17.00 за Києвом засновник Facebook Марк Цукерберг виступить у Палаті представників США. Згідно з опублікованим текстом промови, Цукерберг назве витік персональних даних своєю особистою помилкою, зазначить, що втручання Москви в американські вибори потрібно було помітити набагато раніше, і підкреслить, що з постами російської “фабрики тролів” зіткнулося приблизно 126 млн осіб протягом двох років. “ГОРДОН”ознайомлює читачів із виступом Цукерберга та його планом дій.

Засновник Facebook Марк Цукерберг двічі виступить у Конгресі США у справах про витік персональних даних користувачів і російське втручання в американські вибори.

Увечері 10 квітня він виступив перед членами юридичного та торгового комітетів Сенату США. 11 квітня о 17.00 за київським часом свідчення Цукерберга заслухає комітет Палати представників з енергетики та торгівлі.

Ці свідчення вже опублікували на офіційному сайті нижньої палати Конгресу. “ГОРДОН” вивчив промову глави Facebook і наводить основні цитати.

“Це була велика помилка. Моя помилка”

Facebook – ідеалістична й оптимістична компанія. Протягом більшої частини існування ми концентрувалися на всьому доброму, що можуть дати люди. У міру зростання Facebook люди в усьому світі дістали новий потужний інструмент, що дає можливість залишатися на зв’язку з коханими, чути їхні голоси, будувати спільноти й бізнес.

Зовсім нещодавно ми бачили рухи #metoo і “Марш за наше життя”, організовані, принаймні частково, у Facebook. Після урагану “Гарві” люди зібрали в соцмережі понад $20 млн на допомогу. І більше ніж 70 млн малих підприємств тепер використовує Facebook для зростання і створення робочих місць.

Але тепер зрозуміло: ми зробили недостатньо, щоб цих інструментів не використовували на шкоду. Це стосується фейкових новин, іноземного втручання у вибори і ненависницьких висловлювань, а також розробників і конфіденційності даних. Ми недостатньо усвідомлювали нашу відповідальність, і це була велика помилка. Моя помилка, і мені дуже шкода. Я запустив Facebook, я керую ним і відповідаю за те, що тут відбувається.

Витік інформації у Cambridge Analytica

У 2013 році дослідник Кембриджського університету на ім’я Олександр Коган створив додаток для онлайн-вікторини. Його встановило приблизно 300 тис. осіб, які погодилися поділитися деякими даними з Facebook і дістати певну інформацію від своїх друзів, чиї налаштування конфіденційності давали змогу це зробити. Зважаючи, як працювала в той час наша платформа, це дало можливість Когану дістати деяку інформацію про десятки мільйонів друзів цих користувачів.

У 2015 році ми дізналися від журналістів The Guardian, що Коган поділився даними зі свого додатка із Cambridge Analytica. Це суперечить нашій забороні для розробників ділитися інформацією без згоди людей, тому ми негайно заблокували його додаток і висунули вимогу, щоб Коган та інші організації, яким він надав дані (включно з Cambridge Analytica), офіційно підтвердили, що видалили всі незаконно одержані відомості, що вони зрештою і зробили.

Минулого місяця ми дізналися від The Guardian, The New York Times і Channel 4, що Cambridge Analytica, можливо, не видалила даних, коли запевняла в цьому. Ми негайно заборонили їм використовувати будь-які наші послуги. Cambridge Analytica стверджує, що вони вже видалили інформацію і згодні на судовий аудит за участю компанії, яку ми найняли для розслідування. Ми також працюємо з офісом уповноваженого з інформації Великобританії, який має юрисдикцію над Cambridge Analytica. Він завершує власне розслідування того, що відбувається.


 

Напередодні давання свідчень у Палаті представників Цукерберга заслухали в Сенаті США. Фото: ЕРА

 


Плани Facebook щодо захисту приватності

Ми повністю відповідальні за те, щоб ситуація, яка сталася з Коганом і Cambridge Analytica, не повторилася знову. Ось деякі кроки, які ми робимо:

  • Захист платформи. Ми маємо переконатися, що такі розробники, як Коган, які раніше дістали доступ до великого обсягу даних, не зможуть дістати цю саму інформацію в майбутньому.
  • Перевірка інших додатків. Ми вивчаємо кожен додаток, що мав доступ до великого обсягу інформації до зміни платформи Facebook у 2014 році. Якщо виявимо підозрілу активність, ми проведемо повний судовий аудит. І якщо побачимо, що хтось неправильно використовує дані, то заблокуємо додатки й розповімо всім потерпілим.
  • Поліпшення контролю. Нарешті, ми зробили простішим для розуміння, яким додаткам ви відкрили доступ до своїх даних. Цього тижня ми почали показувати список додатків, якими ви користувалися, і запропонували швидко скасувати ці дозволи. Це вже можна зробити в налаштуваннях приватності, але ми розмістимо вікно вгорі новинної стрічки, щоб переконатися, що його всі побачили. Ми також повідомили всім потерпілим, що їхню інформацію у Facebook могли передати Cambridge Analytica.

Втручання Росії у вибори

Місія Facebook полягає в тому, щоб давати людині голос і зближувати людей. Це глибоко демократичні цінності, якими ми пишаємося. Я не хочу, щоб хто-небудь використовував наші інструменти заради підриву демократії. Ми стоїмо не за це.

Після виборів [президента США] ми дізналися про нові загрози. Виявилося, що зловмисники використовували скоординовані мережі підроблених записів, щоб утручатися у вибори: просувати або атакувати конкретних кандидатів, створювати недовіру до політичних інститутів або просто створювати плутанину. Деякі з цих зловмисників також користувалися нашими рекламними інструментами.

Ми дізналися про кампанію з дезінформації, проведену “Агентством интернет-исследований” (IRA) – російською організацією, що неодноразово намагалася маніпулювати людьми у США, Європі та Росії. Ми виявили приблизно 470 акаунтів і сторінок, пов’язаних з IRA, які створили приблизно 80 тис. постів у Facebook протягом двох років.

За нашою найкращою оцінкою, протягом цих двох років приблизно 126 млн осіб у якийсь момент могло бачити контент пов’язаних з IRA сторінок. В Instagram, де наша статистика не така повна, ми виявили приблизно 120 тис. одиниць контенту і підрахували, що їх, імовірно, побачило ще 20 млн осіб.

Протягом того самого періоду IRA витратила приблизно $100 тис. на більше ніж 3 тис. рекламних оголошень у Facebook і Instagram, які побачило приблизно 11 млн осіб у США. Ми заблокували ці акаунти IRA в серпні 2017 року.


Примеры рекламных постов, оплаченных "Агентством интернет-исследований", в феврале опубликовал минюст США. Скриншот: justice.gov

Приклади рекламних постів, оплачених “Агентством интернет-исследований”, у лютому опублікував мін’юст США. Скріншот: justice.gov

 


Плани Facebook щодо захисту від втручання

Немає жодних сумнівів у тому, що втручання Росії потрібно було помітити раніше. Ми багато працюємо над тим, щоб цього не повторилося. До наших дій входить:

  • Створення нових технологій для запобігання зловживанням. Із 2016 року ми поліпшили наші методи, які перешкоджають утручанню держав у вибори в іншій країні. Ми створили просунутіші інструменти штучного інтелекту, щоб масштабно видаляти фейкові акаунти. Відтоді відбулося кілька важливих виборів, під час яких успішно застосовували нові інструменти.
  • Значне збільшення інвестицій у безпеку. Зараз у нас приблизно 15 тис. осіб, які працюють над безпекою і перевіркою контенту. До кінця цього року їх стане більше ніж 20 тис.
  • Зміцнення нашої рекламної політики. Знаємо, що деякі члени Конгресу вивчають способи підвищення прозорості у політичній чи рекламній сфері. Ми раді продовжувати співпрацю з Конгресом, але не очікуємо, що законодавство працюватиме.
  • Обмін інформацією. Ми працюємо з іншими технологічними компаніями й обмінюємося інформацією про загрози, а також співпрацюємо зі США та іноземними урядами в питаннях чесності виборів.

Водночас важливо не оминати увагою простіші та ширші способи, завдяки яким Facebook відіграє певну роль у виборах.

У 2016 році люди провели у Facebook мільярди обговорень, яких ніколи б не відбулося в реальному світі. У кандидатів були прямі канали для спілкування з десятками мільйонів громадян. Кампанії витратили десятки мільйонів доларів на рекламу, щоб поширити свої меседжі. А ми організували кампанію з підвищення явки, яка допомогла 2 млн осіб зареєструватися і проголосувати.

Безпека – зокрема і навколо виборів – не та проблема, яку можна повністю вирішити. Такі організації, як IRA, – це складні противники, які постійно розвиваються, але ми продовжимо вдосконалювати наші методи, щоб залишатися попереду. І, як і раніше, будемо створювати інструменти, які допоможуть більшій кількості людей бути почутими в демократичному процесі.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!