ЕКСКЛЮЗИВ

У 2018 р зміниться формула розрахунку пенсій, а підвищення виплат не планується

Підвищення пенсій запланованое тільки на 2019 р.

В Україні пенсійна реформа в Україні почала працювати ще восени 2017 р, передає Ukr.Media. цьому році уряд має намір продовжити реформування пенсійної системи. Так, деякі зміни вступили в силу вже з 1 січня 2018 р. інші впроваджуватимуться протягом року. Головні зміни для пенсіонерів в цьому році:

З 1 січня 2018 р змінилися норми трудового стажу для виходу на пенсію за віком. Тепер в 60 років пенсію зможуть отримувати ті громадяни, у яких є 25 років страхового стажу. У 63 роки – ті, у кого від 15 до 25 років страхового стажу, а для 65 і старше буде потрібно всього 15 років стажу.

З початку 2018 року для тих, хто вийде на пенсію, зміниться формула розрахунку її суми. У 2017 р. один рік страхового стажу приймався за коефіцієнт 1,35%, зараз він знизився до 1%. Також не будуть нараховуватися “особливі” пенсії для деяких пільгових категорій.

Індексація пенсій у цьому році не передбачається, тому що в бюджеті відповідні стани не прописали, а відповідно до самої пенсійної реформи, індексація пенсій запланована на 2019 р. Автоматичний перерахунок пенсій і зовсім введуть тільки в 2021 р. Його прив’яжуть до індексів зростання цін і середньої зарплати.

Підвищення пенсій заплановано на 2019 р За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, в 2019 р середня пенсія зросте на 900 грн. Також, через рік обіцяють індексувати пенсії військовим, які не змінювалися з 2008 р

З 1 січня 2018 р непрацюючий чоловік, який досяг загального пенсійного віку, але не отримав права на пенсійну виплату, може отримувати тимчасову соціальну допомогу від держави в період з 1 січня по 31 грудня 2020 р

Допомога призначається органами соціального захисту і виплачується до досягнення такою людиною віку, з якого він набуде право на призначення пенсії.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!