ЛЕНТА

У Криму катастрофа, але Росія офіційно не просила Україну дати воду – Гримчак

Заступник міністра пояснив, в якому випадку Київ може розглянути можливість подачі води на півострів

Росія, яка раніше визнала втрати врожаю через посуху в окупованому Криму, офіційно не зверталася до України з відновлення водопостачання на півострів, щоб врятувати його від екологічної катастрофи.

Про це розповів в інтерв’ю  “Апострофу” заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

Він нагадав, що на сьогодні посуха охопила 70% території півострова, і навіть дощі останнім часом не змінили ситуацію – річки пересихають, а у водосховищах вода швидше випаровується, ніж набирається.

“На сьогодні Крим – це фактично зона екологічного лиха. Без сумніву, сільське господарство вмирає. Є проблема з постачанням води для людей. Є багато відео, на яких видно, що з крана тече щось буре, я вже мовчу про те, що солоне. Стосовно подачі води, то країна-агресор, Російська Федерація, не зверталася до України з приводу водопостачання. Не просили. Офіційно – жодного разу”, – заявив Гримчак.

За його словами, Україна могла б розглянути варіант подачі води на півострів, якби Росія визнала Крим українською територією, яка нею окупована.

“Тоді обов’язково треба було б написати:” Шановна влада України, ми, країна-окупант, Російська Федерація … “Так чого ж, ви, хлопці, звертаєтеся до нас? Оскільки це окупована вами територія, то перший крок для подачі води – визнання цього факту. А, інакше, якого біса ми повинні з вами розмовляти? Якщо вони визнають, що це окупована територія, яка належить Україні, то ми з гуманітарних міркувань можемо розглянути можливість подачі води. Правда, треба буде порахувати, в яку суму ця вода обійдеться країні-окупанту, Російській Федерації”, – підкреслив заступник міністра.

Раніше Юрій Гримчак вже передрікав повномасштабну екологічну катастрофу Криму. За його словами, через посуху на півострові гине рослинність і відбувається засолення ґрунту.

Як відомо, у квітні минулого року Україна перекрила воду в окупований Крим. На кордоні материкової України з окупованих півостровом звели дамбу. Однак вона має заслінку, яку в будь-який момент можна відкрити. Тому коли Крим повернеться в Україну, вода наповнить 300 кілометрів Північно-Кримського каналу.


Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 р початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій.

Після встановлення контролю над Кримом російською окупаційною владою на півострові погіршилася ситуація з правами людини, що констатують не тільки українські омбудсмени, а й міжнародні організації.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!