ЕКСКЛЮЗИВ

У МОН вважають застарілим закон про вищу освіту 2014 року

Гриневич вважає, що широка автономія посилює розрив між університетами.

Прийнятий у 2014 році закон “Про вищу освіту” впровадив важливі для системи освіти новації, однак, на сьогодні він вже застарів і потребує змін, передає Ukr.Media. Про це розповіла міністр освіти і науки України (МОН) Лілія Гриневич під час засідання розширеної колегії МОН, передає прес-служба міністерства.

“Протягом цього року ми будемо працювати над змінами до закону “Про вищу освіту”. Запрошуємо університети брати участь у підготовці змін”, – зазначає міністр.

За її словами, широка автономія, яку передбачає чинний закон, не однаково вплинула на університети: одні почали впроваджувати багато проектів, а інші не змогли впоратися з керуванням.

“Закон “Про вищу освіту” відкрив багато нових можливостей для системи. Але, як виявилося, не всі університети були готові до переходу від прямого контролю держави до практики незалежної експертної оцінки їх діяльності, конкурентного розподілу держзамовлення”, – розповіла Гриневич.

У той же час вона зазначила, що МОН для зменшення бюрократії скасував близько 20 наказів, які вимагали від внз різних звітів і офіційних процесів. Однак деякі заклади повернули ці процедури власними наказами. За словами Гриневич, міністерство вимагає від університетів сформувати мінімальні і раціональні вимоги до внутрішніх документів.

Раніше МОН заявило про поліпшення енергоефективності та оновлення наукового обладнання в 7 вузах України. Мова йде про проект Міністерства освіти і науки України та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) “Вища освіта України” вартість якого становить 160 млн євро.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!