ЛЕНТА

У Путіна анонсували наймасштабніші військові навчання за 40 років

Востаннє такі масштабні навчання проводилися в 1981 році, тобто ще радянською армією

Навчання “Схід-2018”, які пройдуть у вересні в Центральному і Східному військових округах Росії, стануть наймасштабнішими в історії держави.

Про це російським журналістам розповів міністр оборони РФ Сергій Шойгу.

Востаннє такі масштабні навчання проводилися в 1981 році, тобто ще радянською армією.

За словами військового міністра, в рамках “Сходу-2018” задіють 36 тисяч танків та інших типів бронетехніки, 300 тисяч особового складу (включаючи всі підрозділи ВДВ), а також більше однієї тисячі літаків, вертольотів і безпілотників.

Будуть також задіяні кораблі Тихоокеанського і Північного флотів. Умови проведення навчань будуть максимально нагадувати бойові, зазначив Шойгу. В найбільших маневрах, крім російських військ, візьмуть участь також підрозділу з Китаю і Монголії.

“Вони (навчання – ред.) в чомусь повторюють “Захід-81″, але в чомусь, мабуть, ще масштабніше”, — сказав міністр оборони на зустрічі з журналістами в Абакані.

Навчання “Захід-81” проходили у вересні 1981 року в Білорусії, Прибалтиці та Україні. Західні ЗМІ тоді повідомляли, що Радянська армія відпрацьовувала можливі сценарії введення військ до Польщі, в якій в той момент проходили масові акції протесту проти уряду. Через кілька місяців після завершення навчань “Захід-81” Польща запровадила у себе на території військове становище, але радянські війська до країни не увійшли.

На відміну від “Заходу-81”, маневри “Схід-2018” проводитимуться не в європейській частині країни, а на Далекому Сході і в Сибірі. В кінці серпня в Забайкаллі пройшли так звані підготовчі навчання до “Схід-81” — зокрема, авіація відпрацьовувала завдання з оперативної передислокації. Всього до початку навчань “Схід-2018” планується провести 15 таких підготовчих маневрів.

Варто нагадати, що Росія підписала міжурядові угоди про військову співпрацю з Буркіна-Фасо (незалежна країна в Західній Африці) і Центральноафриканської республіки (ЦАР).

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!