ЛЕНТА

У Великобританії проти Google подали колективний позов на $ 4,3 млрд

На цьому тижні у Високому суді Англії і Уельсу пройшли перші слухання за колективним позовом, який був поданий проти компанії Google. Суть претензій полягає в незаконному зборі даних 4,4 млн користувачів iPhone з Велікобрітаціі.

Позивачем виступив колишній директор британської компанії «Which?», Річард Ллойд. Ця компанія займається дослідженнями споживчого ринку. А пошукового гіганта він звинуватив в тому, що компанія збирає особисті дані в обхід налаштувань конфіденційності мобільного браузера Safari. Йдеться про період з серпня 2011 року по лютий 2012 року, коли Google відстежувала веб-активність користувачів.

Судячи за позовом, Google нібито збирала дані про стан здоров’я, раси, політичних поглядах і сексуальної орієнтації, фінансовий стан, соціальний статус, місцезнаходження та купівельні переваги власників смартфонів. Ці дані використовувалася для таргетування реклами.

У компанії вже назвали ці звинувачення неприйнятними і безпідставними. Також було відзначено, що Safari Workaround не розкриває інформацію про користувачів третім особам, тобто Google просто не могла отримати дані. При цьому компанія «Which?» Вже заявила, що в разі перемоги виплатить по 750 фунтів стерлінгів кожному потерпілому. Тобто сума складе близько $ 4,3 млрд.

При цьому відзначимо, що Google вже звинувачували в подібному щодо американських користувачів. Тоді суд визнав компанію винною і оштрафував на $ 22,5 млн. Всього ж на врегулювання претензій Google витратила $ 39,5 млн.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!