ЛЕНТА

У Європі визначили міста із найчистішим повітрям і безпечними вулицями

Копенгаген, Амстердам та Осло лідирують серед європейських столиць за рівнем чистоти повітря та безпеки на дорогах.

Про це повідомляє The Local.

Німецький інститут у Вупперталі на замовлення Greenpeace підготував звіт, у якому проаналізував вулиці 13 європейських столиць за різними факторами – починаючи від якості повітря до доступності громадського транспорту.

У столицях, де розвинена велосипедна інфраструктура – Копенгагені, Амстердамі та Осло – найчистіші та найбезпечніші транспортні системи у Європі. Ці міста широко використовують громадський транспорт, мають чітко позначені велосипедні та пішохідні доріжки і вищий за середній рівень чистоти повітря.

Водночас найгірша ситуація у перевантаженому транспортом Римі, де 65% поїздок жителі здійснюють приватним транспортом.

“Безпечні дороги та чисте повітря йдуть поруч”, – зазначила учасниця кампанії Greenpeace Clean Air.

“Це дослідження демонструє, якщо ви наполегливо покращуєте інфраструктуру громадського транспорту міста, люди дихають чистішим повітрям, а дороги цих міст – безпечніші”, – додала вона.

Зокрема, Рим має найгірші показники у сфері дорожньої безпеки. На кожні 10 тисяч поїздок велосипедом припадають 110 аварій, на кожних 10 тисяч пішохідних прогулянок – 133.

Нагадаємо, Європейська комісія подала до Європейського суду позови проти шести країн через недотримання стандартів якості повітря ЄС.

Німеччина, Франція і Велика Британія постануть перед судом через порушення норм ЄС щодо обмеження вмісту діоксиду азоту у повітрі, а Італія, Угорщина і Румунія – через порушення норм викидів твердих частинок.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!