ЛЕНТА

Угорщина нахабно вдарила по українській Конституції

Угорський Кабмін на засіданні нового уряду в Будапешті затвердив так званий «Меморандум про захист закарпатських угорців».

Про це стало відомо завдяки заяві представника Прем’єр-міністра країни Віктора Орбана, пише портал “Політека“.

На думку членів уряду, згідно з українськими законами дуже утискаються права національних меншин, зокрема угорців. У відповідному документі, який був направлений прем’єр-міністрам всіх країн-членів НАТО, а також Генеральному секретарю Альянсу, угорський уряд пропонує враховувати це і тримати ситуацію на контролі. Мабуть, угорські парламентарі надто уважно придивлялися до “захисту росіян” на Донбасі і в Криму, от і вирішили повторити російський сценарій.

Парламент Угорщини Віктора Орбана переобрав на пост прем’єр-міністра в четвертий раз. За його кандидатуру проголосували 134 парламентарія, 28 – було проти.

Не обійшлося і без скандалів. Колишній глава одної з закарпатських сільрад, на території якого мешкають переважно угорці, розповів про фальсифікації виборів. За словами Вилка Йосипа Кілбі, він особисто сприяв переміщенню через кордон осіб з подвійним громадянством для участі у виборах на користь Віктора Орбана. Також у виборчих документах фігурували закарпатські села Саболіч, Сатмар і Берег, де люди взагалі не проживають.

Після появи низки сюжетів на угорському телеканалі щодо цієї теми, скандал набув розголосу. В Національній виборчій комісії прийняли скаргу від опозиційних партій, щоб перевірити надану інформацію і призначити повторні вибори у 7 прикордонних селах. Проте пізніше в комісії визнали, що наведені докази не можуть підтвердити порушення. Національна виборча комісія Угорщини заявила, що виборці із Закарпаття не могли вплинути на результати голосування. Тільки угорські виборці з пропискою в Угорщині могли проголосувати на виборчих округах.

Як повідомляв портал “Знай.uа” представники угорського відділення Greenpeace звернулися з листом до Міністерства внутрішніх справ, Управління водного господарства та відповідальних за Гельсінкську конвенцію про проблеми забруднення річок на кордоні з Україною.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!