ЛЕНТА

Україна відзначає День авіації: як змінилися літаки за роки Незалежності

Історія світової авіації тісно пов’язана з українською землею, і нам також є чим пишатися

В Україні на останню суботу серпня припадає День авіації – спільне свято військових та цивільних авіаторів та працівників авіаційної промисловості і  транспорту.

День авіації України: історія свята

Дата встановлена згідно з Указом Президента від 16 серпня 1993 року. Крім цього дня в Україні, у першу неділю серпня, відзначається День Повітряних Сил Збройних Сил України.

Історія світової авіації тісно пов’язана з українською землею. Тут творили конструктор одного з перших літаків, що піднявся у повітря, Олександр Можайський, засновник теорії ракетобудування Микола Кибальчич, творець бойових ракет Олександр Засядько.

Імена киян Ігоря Сікорського та Дмитра Григоровича стали всесвітньо відомими завдяки збудованим літальними апаратами. Безстрашні українські льотчики-аси Костянтин Арцеулов і Володимир Дибовський зуміли “приборкати” страх перших авіаторів.

Україна може цілком заслужено пишатися підприємством серійного обслуговування “Антонов”. Тут відбувається повний цикл створення літаків: наукові дослідження, виробництво та подальше обслуговування.

Саме на цьому підприємстві був розроблений і зібраний найбільший в світі літак зі надвеликої вантажопідйомністю – наша гордість Ан-225 “Мрія”.

Конструкторське бюро Олега Антонова

Олег Антонов – радянський авіаконструктор, який зробив невичерпний внесок  у розвиток світового авіабудування та українського зокрема. У 1952 р. він  разом зі своїм конструкторським бюро переїздить до Києва, де починає виконувати поставлене завдання влади, а саме – будівництво військово-транспортного літака з двома турбогвинтовими двигунами. 

Згодом він починає розробку та створення літаків Ан-10 і Ан-12 та пасажирських Ан-14, Ан-24 і Ан-28. У 1982 році  злетів  в небо ще один літак-велетень Олега Антонова – Ан-124 Руслан, який тривалий час вважався найбільшим літаком світу.

Однак літаку Ан-124 довелося посупитися званням найбільшого сталевого птаха світу, адже у 1989 р. світ приголомшило  нове інженерне диво від конструкторського бюро Антонова – Ан-225 Мрія – найбільший та найпотужніший літак у світі сьогодні.

Дивіться: День авіації в Україні 

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!