ЛЕНТА

Україна знайшла спосіб повернути Януковича “додому”

Україна запропонує Російській Федерації направити консулів в Ростов-на-Дону. Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі “5 каналу”.

“Ми будемо подавати свої пропозиції про те, щоб послати своїх консулів в Ростов-на-Дону. Ми з вами розуміємо, у нас є необхідність у тому, щоб наші консули були в Ростові”, – заявила вона.

“З-за того, що п’ять з них вислали з Росії, для нас важливо сьогодні захищати громадян, які зараз перебувають у в’язницях РФ, або просто знаходяться на території РФ. Тому для нас необхідно подати свої пропозиції”, – сказала віце-прем’єр.

На питання про можливості Росії попросити дзеркально повернути стільки ж російських дипломатів в Україну, вона відповіла, що це “самий простий сценарій, який ми можемо спрогнозувати”, і потрібно оцінити таку можливість.

“Чи буде це обмін? Я абсолютно не сприймаю можливість заміни дипломатів на тих чи інших в тій кількості, в якій вони були вислані”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, в питанні вислання або допуску російських дипломатів Україна буде діяти у співпраці з західними партнерами.

“Ми будемо діяти у співпраці з партнерами однозначно. Це не буде окремим кроком України, яка самостійно буде вирішувати ці питання у двосторонньому режимі з РФ. Ми долучилися до єдиних дій західної цивілізації щодо висилки так званих дипломатів РФ, а по суті шпигунів, і тому це не є крок, відірваний від широкого міжнародного контексту – ми і далі будемо діяти в міжнародному контексті”, – пояснила віце-прем’єр.

Як відомо, 26 березня, Німеччина, Франція, Данія, Латвія, Литва, Естонія, Чехія, Нідерланди та інші країни почали висилати російських дипломатів на знак протесту проти отруєння у Великобританії подвійного шпигуна, екс-полковника ГРУ РФ Сергія Скрипаля та його дочки. В цілому до висилки російських дипломатів приєдналися близько 30 країн світу.

Президент Петро Порошенко також заявив про видворення з України 13 російських дипломатів. Вже 28 березня вони покинули Україну. У відповідь Росія також вислала українських дипломатів і працівників дипслужби. Служба безпеки України має намір заборонити в’їзд в Україну всім російським дипломатам, висланим з країн Євросоюзу.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!