ЛЕНТА

Українці на місяці: коли запрацює вітчизняна космічна база

Європейське космічне агентство готує першу базу, населену людьми, яка має з’явиться на Місяці вже 30-х роках нашого століття. Намагаються не відставати і українці – підприємство “Південне” працює над проектом постійної бази на поверхні Місяця.

Про це пише Тokar.ua.

Як розповів начальник проектного відділу “Південного” з розробки спеціальних ракетно-космічних систем, Геннадій Осиновий, проект має п’ять етапів реалізації.

Так, попередній етап (2020 — 2030 роки) передбачає картографування видимої поверхні Місяця і розробку важкої ракети-носія “Криптон”, а також розгінного і посадкового місячних модулів. Саме на цій стадії перебуває “Південне”.

На наступній стадії (2030 — 2032 роки) фахівці визначатимуть місце майбутньої бази. Саме туди “Криптон” доставить чотирьох космонавтів і модулі для створення самої бази. Також має відбутися вивід на орбіту космічної станції.

Третій етап розширеної конфігурації (2032 — 2042 роки) передбачає доставку та монтаж командного і ремонтного модулів, енергетичної установки живлення бази і місяцехода.

Далі запланований етап переходу на виробництво (2042 — 2062) – створення замкнутої системи життєзабезпечення, виробничої бази та обсерваторії.

І вже у 2062 році українці планують запустити постійну базу, на передбачає постійне перебування людини на Місяці.

“Цей проект дуже складний і дорогий. Тому втілити його можна буде лише спільними зусиллями фахівців і компаній із багатьох країн світу, а фінансування робіт за проектом також передбачає участь урядів найбільш розвинених країн”, — розповів Осиновий.

 

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!