ЛЕНТА

Умив руки: чому від Савченко відмовився адвокат

Російський адвокат Марк Фейгін, який захищав позафракційного народного депутата України Надію Савченко під час її незаконного утримання в Росії, не готовий знову захищати її.

“Це абсолютно виключено”, – сказав він “Обозревателю”.

Адвокат навів ряд аргументів, чому це неможливо. “По-перше, я захищаю тільки невинних – це принцип, від якого я вже давно не відступаю. Бувають винятки, але коли вина людини не процесуальна, а політична. По-друге, я вже раз в цю річку заходив – вдруге, я вважаю, вже не треба цього робити. Я врятував її одного разу – не можна врятувати людину два, десять разів, тисячу – так не буває”, – сказав він.

Третя причина полягає в тому, що минулого разу “йшлося про Росію, дуже жорстку і авторитарну диктатуру, яка зрозуміло, чому переслідує українців”, в той час як “в самій Україні, давайте говорити прямо, ніякої заданості переслідувати Савченко не було” , – продовжив Фейгін.

У цьому контексті він зауважив: “Свою долю Надія Вікторівна обрала сама”.

Крім того, Фейгін запевнив: український адвокат впорається із захистом набагато краще, ніж він, оскільки “українське законодавство відмінне від російського”.

І, нарешті, ще одна причина полягає в наступному: “Ми з Надією Вікторівною розлучилися. Розлучилися назавжди. Все, що можна було, для неї я свого часу зробив, і на цьому крапка. Ані ідейно, ані політично у нас взаємної симпатії немає. Можливо, залишилися якісь особисті відносини з точки зору того, що я її рятував як би морально. я не хочу, щоб вона сиділа в тюрмі. Але рятувати її у мене ні сил, ні бажання, ні можливостей немає “, – заявив адвокат.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!