ЛЕНТА

Уряд змусить українців працювати до смерті

Чим більше людина працювала, тим раніше зможе піти на заслужений відпочинок

Прийнята Верховною Радою пенсійна реформа не передбачає прямого підвищення пенсійного віку. Але деяким українцям все ж доведеться відкласти вихід на заслужений відпочинок, так як в країні вводяться вимоги до страхового стажу. Змінені норми будуть запроваджуватися поетапно, пише Сегодня.

Так, спочатку для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років стажу. При стажі 15-25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, менш 15 років — до 65 років. Однак нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватися на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року.

Таким чином, з 2028 року для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу. У Пенсійному фонді прогнозують, що до цього моменту такий стаж будуть мати лише 45% українців, тобто решта 55% вийдуть на пенсії вже пізніше 60 років.

Люди, у яких немає страхового стажу, можуть претендувати на соцдопомогу при досягненні 63 років. Обсяг допомоги буде визначатися у відповідності з рівнем доходів сім’ї пенсіонера. При наявності мінімум 40 років стажу піти на пенсію вийде раніше 60 років.

В цілому, щоб мати право на пенсію, знадобиться 15 років стажу. Правда, вирушити на заслужений відпочинок доведеться не в 60 років, а пізніше.

Крім того, в парламенті вирішили залишити можливість для кожного українця докупити собі страховий стаж. При цьому один рік буде коштувати майже 17 тис. грн, а 5 років (максимальна кількість) — 84 480 грн.

Раніше повідомлялося, що уряд готує пенсіонерам чергову порцію “покращень”. Восени цього року українцям, можливо, знову підвищать пенсії. Це буде вже третє в 2018 році підвищення: навесні збільшили пенсії військовим, влітку – тим, хто отримував мінімалку. Кого ж можуть ощасливити на цей раз? За словами віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка, нове підвищення пенсій торкнеться пенсіонерів з великим трудовим стажем і маленькими пенсійними виплатами.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!