В Італії під час розкопок знайшли коня, який став жертвою виверження вулкану

Італійські археологи виявили останки бойового коня, який був у вулканічному попелі вулкану Везувій в Помпеях.

Про це повідомило видання Independent.

Рештки тварини були знайдені за межами міста, в руїнах вілли, яка перебувала менше, ніж в кілометрі на північний захід від міських стін. У минулому році поліція виявила на віллі сліди діяльності «чорних археологів». Після цього археологи спільно з поліцейськими зайнялися тими місцями, де побували злочинці, щоб спробувати зберегти зруйновані або зіпсовані артефакти.

Вчені зробили гіпсовий зліпок загиблої тварини. Вперше, завдяки подібній техніці зліпка, стало можливим відновити повний силует коня, знайденого в зоні, яка постраждала від виверження вулкана.

На голові тварини збереглися металеві деталі вуздечки – вудила з дорогого заліза і бронзові накладки на потиличному ремені. Дослідники кажуть, що це був дорослий кінь зростом близько 150 см в холці. Імовірно, в ті часи цей кінь вважався досить великої особиною і, можливо, брав участь в боях.

Закам'янілий кінь у вулканічній лаві
Закам’янілий кінь у вулканічній лаві

Крім рештків коня, при розкопках виявили амфори, кухонне начиння і фрагменти дерев’яного ліжка. Археологи також розкопали могилу людини, яка померла після виверження, а також предмети домашнього вжитку, включаючи глечик.

«Це ознака того, що люди продовжували вирощувати сільськогосподарські культури і жити тут навіть після виверження, виробляючи продукти поверх шару попелу і каміння, які покривали і руйнували все місто», – сказав в інтерв’ю генеральний директор Археологічного парку Помпеї Массімо Осанна.

Міністр культури Даріо Франческіні сказав, що відкриття були «винятковим».

 

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

В Італії під час розкопок знайшли коня, який став жертвою виверження вулкану
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook