ЛЕНТА

В Польші одумались: чим викликане потепління у відносинах з Україною

Польща раптово вирішила миритися з Україною і зробила незвичайний “подарунок”.

Стало відомо про несподіване потепління у відносинах між Україною і Польщею після скандалу з “антибандерівським” законом.

Так, глава Інституту національної пам’яті Польщі Ярослав Шарек заявив про те, що влада вирішила піти на “примирення” і обговорити відновлення зруйнованих українських пам’яток.

Зокрема, мова йде про гору Монастир, меморіальний комплекс на якій був розбитий в 2015 році.

На думку Шарека, Польщі та Україні потрібно шукати те, що їх об’єднує, поважати один одного і співпрацювати. Переговорами буде займатися Міністерство культури спільно з владою країни. Потрібно провести спільну ексгумацію на місці поховання, досліджувати, хто там похований, а потім вшанувати останки.

Польський колега В’ятровича також розповів про зруйнований пам’ятник в Грушовічах. За його словами, Польща пропонувала рішення цієї проблеми, проте українська сторона нібито не підтримала варіант польських чиновників.

«Ми дійсно можемо дискутувати про форму, яким чином був усунутий цей пам’ятник. Але, як ви знаєте, на цьому пам’ятнику були назви підрозділів УПА, які не мали відношення до цього місця», – зазначив він.

Нагадаємо, Україна наклала мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт щодо польських жертв після того, як польські націоналісти знищили пам’ятник УПА на кладовищі в Грушовічах в квітні 2017 року.

Нагадаємо, в місті Бердичів Житомирської області невідомі молоді люди зруйнували меморіальну дошку на пам’ятнику генералу Миколі Ватутіну.

«За словами очевидців, до пам’ятника підійшли четверо молодих людей з молотками в руках. І через кілька хвилин цинічно повністю зруйнували меморіальну дошку, яка розміщувалася на постаменті. На зауваження вони відповіли, що декомунізація триває”, – говориться в повідомленні копів.

Примітно, що згідно з офіційними заявами Інституту національної пам’яті, «генерал Ватутін не є тією особою, яка підпадає під процес декомунізації».

Також, в Боярці Київської області 20 березня демонтували знаменитий бронзовий пам’ятник Павці Корчагіну, головному герою роману Миколи Островського «Як гартувалася сталь» та борцю за комунізм. Пам’ятник був встановлений в 1979 році біля старовинної будівлі школи №2 на вул. Грушевського, де письменник жив в 1921 році. А події в одній з глав твору якраз відбувалися в Боярці.

Влада України задумалися над більш серйозними покараннями для вандалів і хуліганів, які знищують пам’ятники. Кабмін має намір збільшити штрафи за незаконні розкопки і знищення пам’ятників культури.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!