ЛЕНТА

В України новий друг: чим викликана дика люб’язність Польші

Польща всіляко намагається налагодити контакт з Україною, зокрема, за допомогою посиленого співробітництва з Києвом та збільшення присутності своїх представників на Донбасі

Як заявив глава МЗС Яцек Чапутовіч, Польща продовжить роботу з припинення російсько-українського конфлікту.

“Ми хочемо відновити повагу Росії до міжнародного права», – сказав він.

У зв’язку з цим поляки мають намір ще більше збільшити свою присутність в спеціальній моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі. Хоча зараз Польща є другим за величиною учасником серед країн ЄС в СММ ОБСЄ в Україні.

 

«41 поляк працює в основному на Донбасі і безпосередньо бере участь у стабілізації ситуації на фронті кожен день. Ми маємо намір продовжувати цю діяльність, і ми хочемо збільшити свою присутність в місії », – додав Чапутовіч.

Чапутовіч також підкреслив, що створення миротворчої місії в Україні, за згодою влади, може допомогти відновити мир і територіальну цілісність України.

Незважаючи на численні скандали, які вибухнули в суспільстві, глава МЗС Польщі впевнений, що Польща і Україна – дуже близькі сусіди, “хоча існують відмінності щодо історичної пам’яті і тлумачення болісних подій Другої світової війни, особливо волинського злочину”.

“Ми приділяємо велику увагу історичній правді та пам’яті жертв, але в той же час хочемо співпрацювати”, – зазначив Чапутовіч.

Кроком назустріч Чапутовіч вважає рішення найбільш гострої проблеми – скасування мораторію на пошук і ексгумацію останків поляків на території України: “Ми сподіваємося, що проблема незабаром буде вирішена, і переговори сприятимуть подальшому розвитку нашого стратегічного партнерства з Україною”.

Президент Польщі Анджей Дуда наголосив, що відносини Польщі з Росією будуть складними через Смоленську трагедію та військову агресію в Україні.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!