ЛЕНТА

Вам заплатять: Що треба, щоб отримати компенсацію за погані дороги

У мережі публікують відео українських доріг, які виглядають, як після бомбардування, а постраждалі від ям автомобілісти завалюють суди позовами про компенсацію

Найпоширенішим результатом «ямкових» аварій є порвана гума. При значних розмірах вибоїн можна навіть «залишити» бампер, передню підвіску, а в окремих випадках – і задній міст.

Але навіть банальне пошкодження колеса на трасі може виявитися великою проблемою. Якщо у вас немає під рукою інструментів і матеріалів для самостійної заклеювання колеса, автомобіль доведеться евакуювати. Сьогодні тариф на послуги евакуатора за містом становить близько 30 грн за 1 км, плюс навантаження – від 200 грн. Якщо машину забирати евакуатором з Жашкова до Києва, то це буде коштувати більше 3 тис. Грн.

Експерти розповіли про те, що робити, якщо ви постраждали від ям.

 

Так, за словами Автоюрист, в першу чергу після ДТП необхідно включити світлову аварійну сигналізацію і виставити знак аварійної зупинки. Після зателефонувати за номером 102 і викликати патрульних. Змінювати місце розташування транспорту до приїзду правоохоронців не варто.

Наступним кроком (і одним з найбільш ключових) є збір доказів – фото- і відеозйомка місця ДТП, пошук можливих свідків. З метою візуального визначення розмірів вибоїн і тріщин при зйомці до них можна прикласти який-небудь предмет (телефон, лінійку, ручку).

По приїзду інспекторів в обов’язковому порядку вимагати від них складання акту про виявлені недоліки в вулично-дорожньої мережі. В акті потрібно зафіксувати розмір ями і написати в поле для пояснень про неможливість вчасно побачити перешкоду. Як варіант – послатися на відсутність попереджувальних знаків, вказати, що ями не було видно з-за калюжі або ви на своєму маленькому авто не побачили діри в асфальті за вантажівкою. Останній міг пропустити під собою яму, що не дозволило вам вчасно зреагувати.

Далі необхідно оцінити збиток за допомогою фахівців-оцінювачів і направити претензію в обслуговуючу організацію, яка відповідає за дану ділянку дороги. Якщо вам не відповіли або відповіли, але незгодою з заподіянням шкоди з їхньої вини, варто звернутися в суд.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!