ЛЕНТА

“Від Чорновола до Бузини”: Найзагадковіші смерті відомих українців, розслідування яких не завершені і досі

Усе частіше ситуацію в країні прирівнюють до буремних 90-х років. А все тому, що в країні збільшилась кількість дивних смертей і не простих українців, а високопоставлених чиновників, журналістів і громадських діячів. Звичайно пов’язано це і з війною на Сході і з боротьбою за владу у мирному Києві. Варо лише згадати смерть журналіста Павла Шеремета, вбивство Аміни Окуєвої чи замах на депутата Мосійчука.

А скільки відомих людей загинуло за часів незалежності України, ставши жертвами політичних ігор і просто непотрібними свідками. І не всі ці справи були розслідувані та доведені до логічного завершення.

Чи міг Юрій Кравченко вистрілити в себе двічі? Чи була звичайним ДТП аварія, в якій не стало В’ячеслава Чорновола? І як просувається слідство у справі вбивства Олеся Бузини? Сьогодні редакція Корупція.Інфо розповість вам про найрезонансніші смерті відомих українців.

Однією з найрезонансніших і найзагадковіших смертей в українській політиці є загибель В’ячеслава Чорновола, якраз напередодні президентських виборів. Його авто зіткнулось з КамАЗом, політик загинув на місці.

Ця смерть і досі перебуває на стадії розслідування. Родина і соратники Чорновола не вірять у випадковість і вважають смерть В’ячеслава замовним вбивством.  Про це писали усі ЗМІ, висувались різноманітні версії.

Водій КамАЗу, який не постраждав завжди стверджував, що аварія просто трагічна випадковість і в принципі його провини доведено не було.

У 2009 році нібито з’явились свідки, які стверджували, що Чорновіл після аварії ще був живий і його просто добили. Говорили про сліди кастета на голові політика.

У зв’язку з цим була проведена ексгумація у 2011 і нових травм виявлено не було.

Поки смерть В’ячеслава Чорновола вважається звичайним ДТП і інших версій доведено не було.

Ще однією резонансною і загадковою стала смерть Юрія Кравченка, колишнього глави МВС, який фігурував у справі вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

4 березня 2005 року зранку він мав з’явитись на допит у прокуратуру, проте його було знайдено мертвим на його ж дачі у Конча-Заспі.

На тілі померлого виявили два вогнепальних поранення в голову. Слідчі знайшли в кишені в екс-міністра передсмертну записку: “Мої дорогі, я не винен ні в чому. Пробачте мені, я став жертвою політичних інтриг президента Кучми і його оточення. Йду від вас з чистою совістю. Прощайте”.

За фактом смерті було розпочато слідство. І зрозуміло, що було дві версії смерті. Зважаючи на записку слідчі схилялись до версії самогубства, проте важко було повірити в те, що Кравченко зміг би вистрілити в себе двічі.

Після кількох місяців слідства справу було закрито і смерть остаточно визнали самогубством. Родина Кравченка і досі не вірить у це і вважає, що екс-міністра просто усунули як небажаного свідка.

У квітні 2015 Україну сколихнула звістка про вбивство журналіста і публіциста Олеся Бузини.Чоловіка розстріляли посеред білого дня біля власного дому.

Бузина отримав чотири вогнепальних поранень і помер на місці. Що дуже дивним було, що саме у цей момент президент Росії Володимир Путін якраз давав прес-конференцію, а всі ж знають, що Олесь Бузина був його симпатиком.

Зразу ж після вбивства було знайдено авто зловмисників, проте самих виконавців так і не знайшли.

ЗМІ довго мусолили цю тему, висувались різноманітні версії, проте справа вважається нерозкритою і досі.

І це ще но повний список смертей відомих людей, а лише капля у великому морі. І хто зна скільки ще людей стануть жертвами політичних ігор, проте все ж таки є надія, що колись політичні конфлікти будуть вирішуватись без смертей, а цивілізованими методами.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!