ЛЕНТА

Відберуть все і всю: влада підготувала тяжкий удар по неплатниках аліментів

Міністерство юстиції вкотре ініціює посилення відповідальності за несплату аліментів

З середи, 29 серпня, в Україні збільшується розмір аліментів і будуть нараховуватися відсотки на заборгованість перед дітьми.

Про це на засіданні уряду повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

Так, він зазначив, що ці зміни знову торкнуться батьків, які повинні платити своїм дітям аліменти. Відповідно до прийнятих змін розмір заборгованих аліментів буде збільшуватись через кожний рік невиплати затвердженої грошової суми.

“Погані новини для горе-батьків. З сьогоднішнього дня вся заборгованість батьків по аліментах, яка становить один рік, автоматично збільшується на користь дитини. Якщо таким боргом більше одного року, то на 20%, і всі державні виконавці перераховують цей борг. Якщо такий борг два роки – на 30%, а три роки і більше – на 50%”, – сказав міністр.

Він додав, що з 29 серпня вводиться збільшений мінімальний розмір аліментів.

“Дев’ятисот гривень, які були раніше, недостатньо навіть для того, щоб прогодувати дитину впродовж року. Ми прописали, що мінімальний розмір аліментів буде в розмірі прожиткового мінімуму і це трохи більше 1800 гривень і це перший крок до того, щоб діти, які живуть в неповній сім’ї, отримали більше коштів”, – сказав міністр.

Петренко нагадав, що з 6 лютого в Україні ввели публічний реєстр неплатників аліментів, жорсткі обмеження щодо виїзду за кордон таких боржників, користування транспортними засобами. Також ввели для неплатників аліментів можливість суспільно корисних робіт для того, щоб діти отримували заборговані кошти.

“Ми маємо вражаючі результати за ці шість місяців – понад 2,7 мільярда гривень були стягнуті на користь дітей. Йдеться про майже півмільйона дітей, які отримали ці гроші”, – сказав Петренко.

Разом з тим варто відзначити, що платників аліментів чекають зміни, пов’язані з процедурою виплат. Тепер з українців не стягуватимуть податків з уплати. Крім того, нововведення стосується не лише платників грошей на дитину, а й тих, хто оплачує навчання.

“Змінами передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти, зокрема аліменти, що виплачуються нерезидентом”, – інформує ДФС.

За інформацією джерела, відповідні зміни, що внесуть до Податкового кодексу України, передбачають, що до переліку включених до податкової знижки витрат, зокрема, відносяться кошти, сплачені на користь державних установ дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти.

Новий закон про аліменти порушує 10 статей Конституції, – голова ГО Батько має право

Нагадаємо, скандал з Мухарським набрав несподіваних обертів.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!