ЛЕНТА

Відключення аналогового телебачення: українцям розповіли, що робити

Відключення аналогового телебачення: українцям розповіли, що робити

Пейджер, телетайп, голуби, сигнальні вогнища. А нещодавно до переліку застарілих і неефективних засобів комунікації додалося і аналогове телебачення, планове відключення якого почалося в Україні 1 серпня.

Навіщо вимикають аналогове телебачення?

Для передачі цифрового сигналу потрібен менший діапазон, ніж для аналогового. Тобто замість одного аналогового каналу можна буде передавати десяток цифрових. І з часом замість нинішніх 20 каналів в ефірі може бути кілька сотень каналів. При цьому такий сигнал стійкий до перешкод і вимагає меншу потужність передавальної антени. Крім того, цифровий сигнал – це стандарт телебачення в більшості розвинених країн.

Чим відрізняється аналоговий сигнал від цифрового?

Головна відмінність – це якість картинки. При аналоговому прийомі у вас може двоїтися зображення, “випадати сніг”, перескакувати кадри і т. п. перешкоди. При цифровому сигналі картинка стає більш чіткою. Цифровий сигнал також може передавати не лише картинку і звук, але і субтитри.

Які є доступні альтернативи аналоговому телебаченню?

Якщо в населеному пункті, де ви проживаєте, підтримується цифровий ефірний сигнал, для підключення потрібно купити і встановити ТВ-тюнер. Вартість такого тюнера після початку відключення 1 серпня різко зросла, з 300-350 грн до 600-700 грн. Або придбати новий телевізор, в який тюнер вже буде вбудований.

Одне з найбільш цікавих рішень для доступу до телепрограм пропонує Київстар, який є не тільки мобільним оператором, але і одним з найбільших в Україні провайдерів фіксованого інтернету і телебачення. Доступ до фіксованої мережі оператор надає за технологією FTTB (Fiber To The Building), тобто вона є саме в багатоквартирних будинках. Якщо ви живете саме в такому – перевірте наявність мережі Київстар у вас вдома.

Послуга “Домашнє ТБ” від “Київстар” дає доступ до інтернет-телебачення (у тому числі звичних каналів, які раніше були доступні через антену): до 130 телеканалів і відеобібліотеки з легальним контентом.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!