ЛЕНТА

Війна США з Китаєм: хто переможе

Введення Китаєм підвищених мит на 128 найменувань товарів, що імпортуються зі Сполучених Штатів, у відповідь на аналогічне рішення президента Дональда Трампа свідчить про те, що Піднебесна вже готова до протистояння з найпотужнішою державою в світі.

Таке переконання в ефірі ObozTV висловив експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

“У 2017 році в Давосі Сі Цзіньпін заявив, що Китай готовий нести відповідальність, прийняв правила, які впровадили ті ж США до відкритої ринкової економіки, і готовий стати лідером. Про це мало говорять, але це сталося. Це майданчик, де зустрічаються західні лідери, туди приїхав східний лідер і сказав, що вони готові (до ролі супердержави. – Ред.)”, – зазначив міжнародник.

Крім того, він підкреслив, що для Пекіна більш характерний м’який підхід в економічній експансії.

“Хотів би акцентувати увагу, що не ментальність Китаю конкурувати з наймогутнішою державою світу. Китай завжди виступає за діалог і співпрацю, щоб завжди була модель win-win. Тобто виграш всіх. Просто в процесі торгівлі, Китаю це краще вдається”, – додав Осипенко.

За його словами, Вашингтон пішов на підвищення мит через те, що почав програвати конкуренцію Пекіну.

“США бачать, що втрачають глобальне лідерство. На мою думку, американці при новому президенті подали сигнали міжнародній спільноті, що не готові нести такі витрати, які несе держава, що оголосила себе світовим лідером”, – констатував експерт.

Як повідомляв “Обозреватель”, 22 березня президент США Дональд Трамп підписав меморандум, що доручив торговому представнику Роберту Лайтхайзеру забезпечити введення мит на імпорт китайських товарів.

Під мита потрапили товари приблизно на 60 млрд доларів – більше 10% імпорту США з Китаю. Спочатку пропонувалися заходи щодо продукції на 30 млрд доларів, але Трамп наполіг на більш жорсткому підході.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!