ЛЕНТА

Вулкан Етна прокинувся: добірка фото та відео стихії, що лютує

Саме через “Етну” раз на 150 років в найближчому районі зникає як мінімум одне селище

На острові Сицилія (Італія) відбулося виверження Етни – одного із найбільших та найвищих вулканів в Європі. Сталося це в ніч на 24 серпня.

За словами очевидців, вулкан викидав лаву і стовпи попелу на висоту до 150 метрів. Етна прокинулася в липні, а в кінці серпня вступила в більш активну фазу.

На даний час влада вирішує питання евакуації місцевих жителів, проте вони самі не дивлячись на активність вулкана поки що не поспішають залишати домівки.

Етна (італ. Etna або Mongibello)

діючий андезито-базальтовий стратовулкан на острові Сицилія висотою за різними даними від 3326 до 3350 метрів. Тепер це найвищий та найактивніший вулкан Європи. Його висоту важко вказати точно, тому що вона постійно змінюється внаслідок вивержень та викидів шлаків. Площа підошви вулканічної споруди становить близько 1250 км².

Селяни з навколишніх поселень іноді називають Етну лат. vipera — гадюка, через те, що під час вивержень лавові потоки знищують житло і врожай. Інша версія – що назва може перекладатися як “Гора вогню”. І не дивно, адже тут нараховується від 200 до 400 вулканічних кратерів.

Раз на три місяці туристи можуть спостерігати потоки лави. Але це явище не тільки виглядає досить емоційно – воно приносить чималі руйнування.

Саме через “Етну” раз на 150 років в найближчому районі зникає як мінімум одне селище.  Припускають, що фактично Етна сповзає вниз дуже пологим схилом із нахилом всього в 1-3 градуси. Це відбувається, оскільки гора розташовується на платформі з крихких та піддатливих осадових відкладень.

Дивіться: виверження вулкану Етна

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!