Як британський мільярдер виявився путінським Джеймсом Бондом

Заснувавши інвестиційну компанію Sovereign Asset Management, брати Крістофер і Річард Чандлер в середині 1990-х років вклалися в «Газпром»

Крістофер Чандлер, мільярдер із Британії та засновник дослідницького центру Legatum Institute, має зв’язок із російською розвідкою.

Цю інформацію повідомив Роберт Сілі, депутат парламенту Великої Британії, представник Консервативної партії, пише DW.

За словами Сілі, ще з 2002 року, виступаючи в палаті громад, Чандлер був «об’єктом інтересу» французької розвідки.

Крістофер Чандлер

Як британський мільярдер виявився путінським Джеймсом Бондом

Крім того, політик додав, що є безпосередні докази цього факту — документи, які йому і ще чотирьом членам британського парламенту передала служба безпеки Монако.

Документи датовані 2005 роком і охоплюють період з середини 1990-х років. Окрім Крістофера Чандлера, у документах фігурує його брат — Річард. У файлі Крістоферу Чандлеру служба безпеки Монако зробила помітку «контррозвідка», зазначив Сілі. Документи, за його словами, мають відношення до національної безпеки та протидії відмиванню грошей.

Роберт Сілі

Як британський мільярдер виявився путінським Джеймсом Бондом

Як говорить Сілі, автентичність документів підтвердили джерела французької розвідки, а також їхні британські та американські колеги.

Legatum Institute вважається впливовою організацією, яка виступала за Brexit, зокрема, повідомлялося, що вона брала участь у підготовці пропозицій за жорстким сценарієм виходу Британії з Євросоюзу.

В Legatum Institute заявили, що у Чандлера немає ніяких зв’язків з російською розвідкою або з російською державою, а обвинувачення Сілі центр назвав «повною нісенітницею».

Заснувавши інвестиційну компанію Sovereign Asset Management, брати Крістофер і Річард Чандлери в середині 1990-х років вклалися в «Газпром». На початку 2000-х Forbes називав їх компанію третім за розміром акціонером «Газпрому» з близько 5% акцій. У 2004 році Чандлери стали позбуватися акцій компанії.

Як повідомляв раніше портал «Знай.ua«, серед десятків російських дипломатів, висланих із США в минулому місяці, були шпигуни, які відстежували російських перебіжчиків і їх сім’ї, що переселилися в США.

Про це, посилаючись на обізнаних в цьому питанні чиновників правоохоронних і розвідувальних органів, повідомляє CNN.

За їх словами, по крайней мере в одному випадку російські шпигуни стежили за учасником програми ЦРУ, надає нові посвідчення особи для захисту росіян, що переселилися в США.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Як британський мільярдер виявився путінським Джеймсом Бондом
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook