Як нардепи і волонтери наживаються на війні

Під час війни завжди з’являються люди, які прикриваючись благими намірами, прокручують незаконні оборудки і заробляють на цьому величезні гроші. Відомий «волонтер» Валентина Варава привозить українським військовим закордонний мотлох на колесах і отримує колосальний прибуток. Ще одна громадська діячка, депутат від «Радикальної партії», Оксана Корчинська вже не перший рік наживається на закупівлі ліків і медичної техніки. Як працюють злочинні схеми розкрили активісти «Комітету народної люстрації».

 

Iмітація благодійності:

Валентина Варава вже стала популярною персоною в медіа-просторі України, любить камери, відвідує телеканали і з задоволенням роздає інтерв’ю. Вона є однією із засновниць і активних учасниць відразу декількох громадських організацій — «Ініціативи Е +» і громадської мережі СВОЇ. За словами однієї з волонтерок, яка працювала з пані Варава в 2014-2015 рр., обидві організації тільки створюють видимість активної роботи. Але головна їх мета — «сидіти» на фінансових потоках в сфері волонтерства. Міжнародні донори, зокрема з Польщі, Чехії та Норвегії перераховують космічні суми, які повинні йти воїнам, переселенцям, героям Майдану і їх дітям. Посередниками виступає Валентина Варава та інші члени «Ініціативи Е +» або мережі СВОЇ. Скільки в сумі отримують постраждалі  АТО-шники, а скільки розчиняється в кишенях так званих «волонтерів» — не відомо. Чіткої фінансової звітності волонтер не веде, про що вона сама зізналася в інтерв’ю тижневику «Дзеркало тижня» влітку 2017 року. І хоча Валентина стверджує, що не бере ні копійки, але при цьому ніде не працює і розпоряджається грошима абсолютно безконтрольно.

«Знаєте, через мої рахунки проходять величезні гроші. Коли в серпні 2014-го я зрозуміла, що не в змозі запам’ятати всі надходження і витрати, то зробила табличку, в якій вказую номера чеків, що і де куплено », — зізналася Варава.

Останнім часом потік коштів в ці організації відчутно зменшився, про що говорять безпосередньо члени «Ініціативи Е +». Адже міжнародні меценати, наприклад, норвезький уряд, раніше співробітничав з «Ініціативою», почав передавати допомогу в обхід «волонтерів» — безпосередньо в державні установи України.

Тому, пані Варава знайшла ще один спосіб заробити — на автомобілях для військових. Вона довгий час просувала проект про постачання б/у-автомобілів із-за кордону на фронт. Періодично «волонтер» привозить і передає армійцям поодинокі Мерседеси, Хюндаї і Фольксвагени, які потребують дорогих запчастин і серйозного ремонту. Волонтери запевняють, що роблять його за свій рахунок. Однак наскільки він якісний і скільки після нього прослужить машина — сказати ніхто не може. Такий мотлох на колесах в будь-який момент може заглохнути прямо посеред арени бойових дій. А це смертельний ризик для українських бійців.

За даними «Ініціативи Е +», за 4 роки вони привезли із-за кордону і передали військовим 60 автомобілів. Скільки з них залишилися на ходу — волонтери скромно замовчують. Всі автомобілі прирівнюються до «гуманітарки» і звільняються від сплати мит при перетині кордону. Саме на цьому Валентина Варава побудувала злочинний бізнес. Схема дуже проста: автомобіль купують, наприклад, в Польщі за 2 тис. дол., провозять через кордон як гуманітарний вантаж, а потім вже в Україні продають за 18-20 тис. дол. Військові отримують тільки частину автомобілів, інша частина йде на продаж і служить збагаченню Валентини.

Закупівлі будь-якої військової техніки українського виробництва доводять Валентину Вараву майже до істерики. Наприклад, коли Міністерство оборони в 2017 році прийняло рішення про закупівлю для військовослужбовців 100 вітчизняних автомобілів «Богдан», Валентина почала активно виступати проти цього. Адже таке рішення військового відомства ставить під удар її бізнес, оскільки провезти б/у-шні машини як гуманітарку буде важче, тим більше, якщо армія більше не буде мати потребу в них.

Волонтер активно просуває думку в ЗМІ, що «Богдани» розвалюються на очах. Але техніки Міноборони вже визначили, що єдиною причиною поломок стало неякісне паливо і неправильна заміна фільтрів. Після того, як військове відомство забезпечило військовослужбовців паливом марки Євро-5, проблеми зникли. І зараз Міноборони планує закупити ще 100 автомобілів.

Але Валентина Варава продовжує кричати про необхідність відмовитися від вітчизняних автомобілів. Оскільки активістка може запропонувати військовим «чудову альтернативу» — іноземний металобрухт, без запчастин і можливості провести якісний гарантійний ремонт в Україні.

Ближче до бюджетних грошей:

На медичній техніці, а також ліках, які закуповує держава за бюджетні гроші, заробляє і депутат Верховної Ради від «Радикальної партії» Оксана Корчинська. Уже кілька років вона займає пост голови наглядової ради дитячої лікарні «Охматдит» у Києві. У 2015 році громадська організація «Громекс» звинуватила Корчинську в розкраданні коштів, які призначалися для будівництва нового корпусу «Охматдиту». За інформацією «Громекса» лікарня недорахувалася понад 48,6 млн грн. Звинувачення підтримала Ірина Коваль, колишній генеральний директор державного підприємства «Укрмедпроектбуд», яке було замовником будівельних робіт на території лікарні. «Укрмедпроектбуд» провів тендер на визначення головного підрядника будівництва. За твердженнями пані Коваль, фірма, пов’язана з Корчинської, запропонувала найнижчу вартість і перемогла в тендері. Однак роботи з будівництва не виконувалися, а фірма надавала фіктивні акти. Ці матеріали експерти «Громекса» передали в НАБУ.

«В кінці грудня 2015 року працівники« Альтіс-Констракшн» подали акти на понад 22 млн. грн., А перевірено і підписано« Укрмедпроектбуд »- всього на 6,4 млн грн.» — розповіла на прес-конференції в УНІАН пані Коваль.

Оксана Корчинська вже багато років ніде не працює і як вона стверджує — живе на кошти, які вона заробила і заощадила ще під час роботи продюсером на телебаченні. Уявляєте, які це мають бути заощадження, щоб забезпечити безбідне життя в умовах зростаючої інфляції та економічної кризи? Навряд чи за кілька років продюсерства вона могла заробити мільйони.

Ще до початку своєї «волонтерської» і «громадської» діяльності, Корчинська не могла похвалитися великими доходами, а вже ставши депутатом задекларувала аж три квартири в Києві, площею в 40,7 кв.м, 139,5 кв.м та 82,4 кв.м, і квартиру в Житомирі. Також вона вказала в декларації, що володіє антикварним виданням «Кобзаря» в 1840 році вартістю понад 200 тис. грн. А ще Корчинська задекларувала 70 тис євро, 167 тис. Доларів і 185 тис. грн готівкою. Виникає питання — звідки беруться такі гроші, якщо єдиним джерелом прибутку є депутатська посада?

У 2014-15 рр. депутат активно втручалася в діяльність МОЗ, нищівно критикувала тодішнього міністра охорони здоров’я Олега Мусія. Однак потік критики різко припинився, коли Корчинська домоглася, щоб її призначили радником Мусія. Вона запевняла, що налагодить закупівлю всіх необхідних ліків для важкохворих пацієнтів України, проте налагодила тільки злочинні схеми збагачення. Саме під час її «роботи» на посаді, закупівлі розтяглися на кілька місяців і пацієнти були змушені чекати поставок медикаментів, ризикуючи просто не дожити до цього моменту. Адже саме пані Корчинська домоглася, щоб компанії-дистриб’ютори поставляли ліки тільки через півроку після отримання 100-відсоткової передоплати. В результаті — кудись зникли більше 10 млн грн, перераховані за медикаменти. Не важко здогадатися в чиї руки вони потрапили.

Можна довго писати і про інші аспекти «діяльності» народного депутата Корчинської і волонтерки Варави. Сподіваємося, що дані факти потраплять до правоохоронних органів, які перевірять чим і як займаються ці особи, і їх бізнесу на війні і здоров’я українців нарешті прийде кінець.

Оригинальная статья: http://versii.com/news/377145/

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Як нардепи і волонтери наживаються на війні
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook