ЛЕНТА

Як позбутися комплексів: практичні поради

Не можна просто взяти і повністю проігнорувати свої комплекси

Комплекси часто стають проблемою для досягнення цілей, пошуку улюбленої справи або створення відносин. І часто ситуація ускладнюється, якщо людина концентрує свою увагу на них.

Не можна просто взяти і повністю проігнорувати свої комплекси, з ними можна і потрібно боротися, інакше згодом такі проблеми можуть надати не найкращий вплив в дорослому житті.

Практичний посібник з позбавлення від комплексів

Зазвичай, позбутися комплексів в легких і середніх випадках цілком можна самостійно. Для цього важливо розділити основні кроки на кілька важливих етапів:

  1. З’ясувати причину;
  2. Скласти план дій;
  3. Позначити мінімальні і глобальні цілі;
  4. Діяти і стежити за успіхами.

Подібного роду проблеми, зазвичай, йдуть родом з дитинства. При боротьбі з заниженою самооцінкою важливо згадати такі нюанси дитинства.

  • Які були відносини в родині?
  • Чи не було проблем в спілкуванні з однолітками?
  • Які були відносини з вчителями та сусідами в будинку?

Ці питання є навідними і їх аналіз допоможе виявити корінь проблеми. Цілком можливо, що людину занадто сильно опікали батьки або продовжують це робити в дорослому віці. Не дивно тоді, що комплекси стали частиною життя начебто дорослої людини. Також комплекси можуть виникати через знущання в школі, яким, на жаль, піддається все більше цілком адекватних дітей. Якщо батьки контролювали відносини з сусідами в будинку і квартирі, то не дивно, що в дорослому житті людина відчуває труднощі в соціальній адаптації і комунікабельність залишає бажати кращого. Звідти і невпевненість в собі, комплекси, що йдуть з дитинства, і низка інших проблем.

План дій в боротьбі з комплексами

План дій в боротьбі з комплексами має часом вирішальну дію. Важливо, насамперед, зрозуміти, що нікому не потрібно ні за що звітувати. Хіба що психологу, якщо проблема вирішується за його допомогою. Важливо проаналізувати, в яких сферах життя і з якого приводу комплекси виникають найчастіше. Наприклад, при працевлаштуванні людина заздалегідь упевнена, що її не візьмуть на роботу. Ця ознака наявності комплексів криється у фінансовій сфері і пов’язана з різними джерелами. Якщо проблема спостерігається у відносинах з протилежною статтю, значить, комплекси слід усувати в особистому житті. Для вироблення імунітету до комплексів слід також виробити певні риси характеру, відповідні окремо кожній сфері.

Для складання планів дій можна використовувати як короткострокові, так і довгострокові цілі. Наприклад, знайти роботу – мета короткострокова і реалізована за кілька місяців. А ось заробити велику суму грошей або отримати нову навичку на рівні, що стоїть, – мета довгострокова і потребуватиме для реалізації більше часу. Психологи радять при такій роботі над собою вести щоденник успіху, де відзначати не тільки отримані навички, а й провали, щоб об’єктивно бачити картину того, що відбувається в житті.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!