Як санкції для Путіна напаскудять українцям

Санкції, які Сполучені Штати ввели проти Російської Федерації, автоматично відіб’ються і на економічній ситуації України.

Як повідомляє портал Рoliteka, про це заявив виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко.

«А які приводи для радості у нас в Україні? Боюся засмутити багатьох, але їх або дуже мало, або взагалі немає», — вважає економічний експерт.

Він також навів декілька прикладів на підтвердження своєї точки зору. Виручка українських експортерів, які працюють на російському ринку, ризикує знизитися пропорційно девальвації рубля, тобто, в межах 10%.

З огляду на питому вагу Росії в структурі українського експорту, кожні 10% девальвації рубля знижують в грошовому вираженні на 1% весь сумарний (світовий) обсяг українського експорту.

«Експортна орієнтація української економіки, в якій половина ВВП формується за рахунок зовнішніх продажів, піддасться шоку. Потенційне зниження українського ВВП за рахунок девальвації рубля в річному вимірі може досягти 0,5 процентних пункту», — пише економіст.

Окрім цього, експерт побоюється, що український торговий дефіцит ризикує розширитися на додаткові 500 мільйонів доларів, що збільшить потребу в зовнішньому фінансуванні країни на аналогічну величину. Девальваційний тиск на гривню зросте.

«Частина українських експортерів, які працювали з мінімальною рентабельністю на ринку РФ — перш за все це відноситься до виробників товарів широкого споживання, — не витримає конкуренції і буде змушена піти. Це неодмінно призведе як до додаткового тиску на ринок праці, так і до погіршення бюджетної ситуації всередині України», — підсумував Устенко.\

«Інвестиційна активність російського бізнесу, що працює в Україні, буде знижена. Притоки прямих іноземних інвестицій в країну будуть зменшені, що ускладнить покриття дефіциту рахунку поточних операцій за рахунок стійких джерел фінансування. Необхідність збільшення і без того значного боргового навантаження стане неминучою», — резюмував експерт.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Як санкції для Путіна напаскудять українцям
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook