ЛЕНТА

Як знайти справу всього свого життя

Міфи про пошуки призначення і надійні способи його знайти

Розкрити свій творчий хист по максимуму, досягти успіхів, заробляти багато і з задоволенням – все це перестане бути фантастикою, якщо знайти своє покликання, в один голос стверджують психологи, коучі та бізнес-тренери. Досить відшукати золотоносну жилку в своїй душі – і життя кардинально зміниться в кращу сторону. Не дивно, що тема визначення свого життєвого призначення знаходиться сьогодні на піку популярності: наше суспільство потроху відходить від сліпого наслідування “модним” професіями, переконуючись, що престижніше бути, наприклад, успішним перукарем, ніж бездарним юристом. Чому ж багато хто відчуває труднощі у визначенні справи життя? Як знайти своє призначення і чи таким безхмарним є слідування йому, як це здається з боку? Відповідями на ці питання з нами поділилися Людмила Богуш, бізнес-тренер, засновник тренінгової компанії BogushTime і Алла Задніпровська, коуч, СЕО і власник Міжнародної консалтингової групи “Живе Дело”.

Дві великі різниці

Термін “покликання” часто сприймається в контексті конкретноїпрофесії. Наприклад, про талановитих лікарів, музикантів кажуть, щоїм пощастило знайти професію свого життя і вони слідують своєму покликанню. Але все ж це поняття варто розглядати більш широко.

“Я розділяю поняття” покликання “і” призначення “, – говорить Алла Задніпровська. – Призначення – це те, що тобі призначено зверху – втілити дар, який є, і вирішити надзавдання, для якої ти призначений на цій землі. А ось покликання – це те, для чого ти призначений тут, в соціумі. наприклад, у тебе є дар: надихати або інтегрувати речі разом, або висвічувати те, що слабо або сильно. Покликання – це вже той спосіб, яким ти реалізуєш своє призначення в життя. І це вже про професії”.

Часто також буває, що людина знаходить справу до душі, якийсь час захоплено займається їм, радіє, що знайшла своє покликання, але з часом інтерес згасає, з’являються інші шляхи, які захоплюють більше. Це часто викликає сумніви, жаль, що минула справа була помилкою, і засмучення від того, що покликання як і раніше не знайдено. Але це не зовсім так, стверджують експерти: просто спосіб реалізації призначення не є константою. Швидше навпаки: усвідомлюючи свою унікальність, ви можете інтуїтивно вибирати різні способи для її найкращого втілення. Наприклад, якщо призначення людини – надихати, то втілювати його можна в різних професіях: бізнес-тренера, керівника, письменника, і в різні періоди життя ці професії можуть заміняти один одного. Покликання виникає на стику унікальних якостей, талантів і уподобань – того, що вам подобається робити, і того, що потрібно людям.

Як дізнатися свій шлях

Є кілька ознак, які допоможуть визначити,чи дотримуєтесь ви свого призначення, ділиться Людмила Богуш.

1. Інтерес до життя.

Ваша діяльність захоплює вас, і вам цікавіше рухатися в майбутнє, розвиватися, ніж засмучуватися про минулі дні або намагатися зупинити день сьогоднішній.

2. Задоволення від початку нового дня.

Коли день починається з передчуття заняття улюбленою справою, хочеться прокидатися раніше і діяти – замість того, щоб тікати в сон.

3. Відчуття стійкості.

Рішення, які виходять з призначення, менше схильні до сумнівів. Усвідомлення своєї унікальності і її реалізація через покликання дають відчуття внутрішньої опори.

4. Немає приводів для заздрощів.

Чужий успіх – результат розкриття чужої унікальності. Граючи на чужому полі, неможливо досягти великих успіхів, як би старанно ви не йшли чиїмось прикладом. Можна застосовувати успішний досвід іншої людини, якщо він допомагає вам розкрити ваше покликання. Але змагатися з кимось в цьому – безглуздо.

Техніка для визначення шляху

Визначити напрямок руху для пошуку свого покликання допоможетехніка “Знайди свій шлях”, яку рекомендує Алла Задніпровська. Длянеї вам знадобляться аркуш паперу, ручка і можливість поринути ввиконання техніки, ні на що не відволікаючись.

Продумайте і запишіть відповіді на наступні питання:

– У чому ваш головний інтерес в житті?

– Що вам робити так само легко, як дихати?

– Що вас окрилює?

– Які три справи у вас завжди виходили легко?

– Що вам подобається в цих справах?

– Як і де ви використовуєте свій талант зараз?

Далі потрібно придумати 20 ідей для втілення в життя своїх талантів, вибрати топ-3 з них – і негайно діяти!

Головне – не чекайте, що вам відразу ж відкриється конкретна професія чи область застосування себе. Адже життя – це низка подій, мудрим чином пов’язаних між собою. Важливо продовжувати рухатися, довіряючи собі і світу, вчитися на своїх помилках і пізнавати себе, розкриваючи свої таланти.

Ніякої магії

Покликання багатьом видається такою собі чарівною паличкою: варто тільки знайти його – і життя кардинально зміниться. Робота буде даватися легко, приносити великі гроші і задоволення. Але це не зовсім так: займаючись виконувати роботу або слідуючи своїм призначенням, людина в будь-якому випадку стикається з бар’єрами, перешкодами і труднощами. Різниця лише в тому, що досягнення нових висот на шляху проходження до свого призначення дають відчуття глибокого задоволення, стають маркерами зростання і розвитку особистості людини. А ось в протилежному випадку подолання складнощів приносить часто лише втому: вкладаючи великі обсяги енергії в процес боротьби, людина не бачить мети, не розуміє, заради чого все це робить, а відповідно – не отримує компенсацію, адекватну витраченим зусиллям.

Ухвалення рішення слідувати своєму призначенню частосупроводжується критикою оточуючих: обов’язково знайдуться ті, хтобуде переконувати вас звернути з нового шляху на уторовану доріжку.Щоб утриматися в своєму рішенні, прислухайтеся насамперед до свого серця. І пам’ятайте: ваша унікальність не підлягає порівняннямз іншими людьми.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!