ЛЕНТА

З новими тарифами на комуналку українці будуть жити на вулиці

У квітні українці отримають оновлені платіжки з розрахунком тарифу за новою методикою. В уряді заявили, що здорожчання, яке анонсували раніше, вирішили перенести. Що ще зміниться для українців цього місяця.

Як пише “Обозреватель”, вартість блакитного паливо швидше за все підвищать вже в липні, а тарифи на електроенергію для простих українців переглянуть тільки в наступному році.

Чого чекати від тарифів

Вартість газу, згідно з чинною формулою, в квітні повинні були підвищити на 62%. Однак, рішення в результаті відстрочили до липня.

Тарифи на електроенергію, враховуючи витрати на поставку, можуть зрости на 10-20%. Ціна на “світло” в Україні найдешевша в Європі і за підрахунками економістів, що покрити економічно обґрунтовану вартість, електрика повинна коштувати для населення у 1,5 разів більше. Втім такого зростання поки що не прогнозують, принаймні поки не запустять ринок електроенергії до 2019 року.

Крім того здорожчання також торкнеться гарячої та холодної води. Якщо блакитне паливо здоржчає на 10, то й гаряча вода відповідно буде дорожчою на 7%.

Як зростуть тарифи

У 2018-му газ подорожчає на 18%, електроенергія, опалення і гаряча вода – на 20%, йдеться в консенсус-прогнозі, розробленому на основі даних МЕРТ, Міністерства фінансів, НБУ, державних і приватних дослідницьких інститутів, аналітичних компаній. При цьому озвучені цифри не є офіційними прогнозом уряду.

Опалення і гаряча вода в 2019-му можуть подорожчати на 10%, в 2020-м – на 11%, а в 2021-му – ще на 20%. Більше доведеться платити і за електроенергію. Тариф на “ток” буде рости три роки поспіль на 22,5%, 15% і 12,5% відповідно. Таким чином, вже через три роки один кВт * год електроенергії подорожчає до 2,66 грн.

 

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!