ЛЕНТА

З якою головною біллю вам доведеться зіткнутись, при оформлнні біопаспорту

Нещодавно потрібно було отримати довідку про склад сім’ї. У міському реєстраційному відділі надали перелік потрібних документів. Навпроти ID-картки сина додатково значився паперовий витяг з Єдиного державного демографічного реєстру, який видає підрозділ міграційної служби. У подібній ситуації опинилися й інші українці, які отримали ID-картки замість звичних паспортів-книжечок. Їм також доводиться постійно носити зі собою додаткові папірці, пише газета “Експрес”.

Приміром, чималого клопоту завдав пластиковий паспорт нового зразка і Тетяні Ільницькій з Черкащини. У жовтні минулого року Жашківська міська територіальна виборча комісія відмовилася зареєструвати її кандидаткою у депутати до новоствореної ОТГ, позаяк вона надала “не весь пакет документів”. У ТВК пояснили, що, згідно із законом “Про місцеві вибори”, вона мала б подати ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України та сторінок, де зазначено відомості про місцепроживання, а жінка надала тільки копію ID-картки.   Я відвідав та обдзвонили добрий десяток різних установ та організацій із запитанням: “Чи можна з пластиковим паспортом без додаткових паперів набути послуги?” Ствердно відповідали не скрізь.

Скажімо, у разі пред’явлення ID-картки без додатків вас обслужать майже в усіх банківських відділеннях, лише в деяких ЦНАПах, без проблем зможете записатися в поліклініку, укласти угоду із сімейним лікарем.   Однак без довідки про місце реєстрації неможливо одержати послуги у більшості державних органів влади та місцевого самоврядування, годі оформити документи на рухоме та нерухоме майно, відновити заблоковану сім картку до мобільного телефона. Лише з ID-паспортом, як мені повідомили, не вчиняють жодних нотаріальних дій, не ставлять на облік у центрі зайнятості, не оформлять пенсії. А в деяких банках не відкриють рахунка та не оформлять позики.

Чиновники розводять руками, мовляв, немає обладнання, за допомогою якого зчитують інформацію з чипа пластикового паспорта.    “Якщо вам відмовляють у наданні послуги, коли ви пред’являєте ID-картку, варто насамперед подати офіційний запит до установи, щоб пояснила причини відмови в обслуговуванні. Якщо ж відповіді не отримаєте, направляйте звернення в міграційну службу, — каже Інна Герасюк, фахівчиня сектору комунікацій Державної міграційної служби України. — Нині багато державних установ, які можуть запросити особисту інформацію, всім належним обладнанням уже забезпечені. Його також встановлено майже в усіх банківських відділеннях та ЦНАПах. Однак паперові витяги з реєстрів будуть потрібні доти, доки в країні повноцінно не запрацює електронне урядування”.

Пані Герасюк пояснила, що на пластиковому паспорті візуально зазначено прізвище, ім’я та по батькові, дату і місце народження, громадянство, номер документа, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, дату видачі та термін дії документа, а також підпис власника, номер запису в реєстрі, назву органу, що документ видав. На паспорті нового зразка уміщено цифрове фото власника.   “Ці дані обов’язково дублюють на електронному носієві. Крім того, у чип вносять інформація про сімейний стан, дітей, ідентифікаційний код та відбитки пальців, — каже фахівчиня. — Написи на паспорті є постійними. Інформацію, що зберігається на електронному носії, можна змінювати.

До речі, переїзд на нове місце проживання, одруження чи розірвання шлюбу, інформація про народження дітей вносять у хронологічному порядку на електронний носій без заміни самого документа”.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!