ЛЕНТА

За комунальні борги тепер забиратимуть квартири: новий закон

У Верховній Раді не залишають спроб внести на розгляд законопроект №5059

Цей документ доповнює закон «Про виконавче провадження» забороною звертати стягнення на єдине житло боржника, якщо таке звернення має на меті погасити борги перед постачальниками електроенергії, газу, тепла або житлово-комунальних послуг.

Якщо пояснити простими словами, Рада має намір заборонити відбирати у людей єдине житло для погашення боргів.

Примітно, що проект не обмежує дію норми так званим «бюджетним» житлом (квартири до 60 кв.м. і приватні будинки до 120 кв.м.), які звільнені від сплати податку на нерухомість.

Експерти оцінюють шанси законопроекту отримати підтримку в Раді як високі – профільний парламентський комітет рекомендував депутатам прийняти проект закону, оскільки той спрямований на забезпечення конституційних прав громадян.

Однак варто врахувати, що авторам рекомендували врахувати зауваження Головного науково-експертного управління ВР. Це управління висловлювало побоювання, що норма може призвести до масових зловживань – люди просто перестануть платити за послуги ЖКГ. Представники науково-експертного управління рекомендували вказати в документі вичерпний перелік випадків, коли боржник зможе скористатися забороною (наприклад, якщо людина втратила роботу або не отримує зарплати).

Швидше за все, з цієї причини, законопроект уже втретє вноситься до порядку денного ВР. Попередні дві спроби депутати робили в березні 2018 року. Але обидва рази проект не дійшов до фактичного розгляду.

Як повідомляла Politeka, незабаром у всіх українських багатоповерхівках встановлять будинкові лічильники на тепло, холодну і гарячу воду. Саме за їхніми показниками і доведеться оплачувати комуналку.

Відповідно до прийнятого закону «Про комерційний облік комунальних послуг», всі лічильники на тепло повинні встановити до серпня цього року, а лічильники води – до серпня 2019 року. Такий обов’язок ляже на плечі постачальників.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!