ЛЕНТА

Застукали, як Путін хизувався своєю маленькою

У мережі з’явилися фотографії радянських орбітальних кораблів багаторазового використання “Буран”.

Фото з космодрому “Байконур” було опубліковано на сторінці Ukr_Che в Twitter.

Відзначається, що “Бурани” створили в рамках програми “Енергія-Буран”, – кораблі призначалися для виведення на орбіту, обслуговування космічних апаратів, космонавтів і вантажів, проведення військово-прикладних досліджень і експериментів з використанням зброї. Ряд технічних рішень, отриманих при створенні “Буранів”, стали корисні для подальших розробок як в РФ, так і за кордоном.

Єдиний політ “Буран” здійснив в 1988 році без екіпажу, в автоматичному режимі. У 1990 році проект призупинили, а в 1993, – повністю закрили.

У мережі опублікували фотографії другого льотного екземпляра “Буря” і технологічного макета ОК-МТ для відпрацювання передстартових операцій, які і станом на сьогоднішній день знаходяться на “Байконурі”:

У той же час, користувачі мережі згадали і як був зруйнований єдиний “Буран”, що літав в космос, – у 2002 році на нього обвалився дах ангара.Варто відзначити, що раніше у Російській Федерації вибрали ім’я для нової ядерної ракети з енергетичною установкою. Відомо, що Міноборони РФ вибрали назву “Буревісник”.

Вперше про цю зброю повідомив Володимир Путін під час свого послання Федеральним зборам 1 березня 2018 року. До виступу Путіна про цю зброю практично нічого не було відомо. Тому заява президента РФ спровокувало закономірний інтерес – що ж це за така ракета? І чи існує вона насправді?

В основному інформація про зброю надходить в якості інсайдів від ручних російських ЗМІ і самого Путіна. Довіряти жодному з джерел, звичайно ж, не можна, але краще якась інформація, ніж ніякої.“Ми розпочали розробку таких нових видів стратегічної зброї, які взагалі не використовують балістичні траєкторії польоту при русі до мети, а отже, і системи в боротьбі з ними марні і просто безглузді”, — заявив Путін на початку березня.

Відомо, що ця ракета нібито оснащена малогабаритної надпотужної ядерної енергоустановкою, яка розміщується в її корпусі.

При цьому нова ракета забезпечує в десятки разів більшу дальність польоту, яка є практично необмеженою.

За наявною інформацією, “Буревісник” – низколетящая малопомітна крилата ракета, несуча ядерну бойову частину з практично необмеженою дальністю, непередбачуваною траєкторією польоту і можливістю обходу рубежів перехоплення. Вона нібито є невразливою для всіх існуючих і перспективних систем як ПРО, так і ППО. Втім, у США на це, напевно, є своя думка.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!