Зеленський використав сучасну «зброю» демократів: світова практика

Експерт розповіла, чим Зеленський «дотисне» конкурентів в президентських перегонах

Шоумен і комік, а нині кандидат у президенти України Володимир Зеленський, який нещодавно зареєстрував свою партію «Слуга народу», вирішив залучити виборців за допомогою відомої ідеї, якою вже скористалися в 20 країнах світу. Зеленський через соціальні мережі залучає громадян, щоб створити передвиборну програму. За словами політичного експерта Вікторії Підгірної, «метод Зеленського» є сучасним демократичним інструментом.

«Демократія – це і є залучення громадян як таке. У нас обмежена участь людей у формуванні програм. Звичайно, якщо Володимир Зеленський зробить, як робили раніше (просто опитували і не враховували думок), – це буде популізм. Якщо він дійсно хоче врахувати думки, то це нормальний сучасний демократичний інструмент», – сказала Вікторія Підгорна.

За словами експерта, практика залучення громадян до формування програми, яку використовує Володимир Зеленський  є поширеною у світі – ця технологія використовується не менш ніж в 20 країнах, зокрема у Великобританії, Перу, Грузії, країнах Північної Європи. Так, у північноєвропейських країнах спеціальними платформами для проведення опитувань користуються близько 42% виборців.

Політолог уточнила, що заяви про те, що звичайні люди нібито ні в чому не розбираються, служать лише виправданням для допуску громадян до політичних процесів.

«Криза демократії сьогодні – поява трамп, підтримка правих популістів – якраз пов’язаний з тим, що домінує політичний істеблішмент і элитистские підходи. Люди з цим не згодні. Подолати кризу можна лише за допомогою участі людей в політичних процесах», – пояснила Вікторія Підгорна.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Зеленський використав сучасну «зброю» демократів: світова практика
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook