Зрада: Чому Казахстан не підтримав Путіна в ООН

Журналіст кремлівського пулу Дмитро Смирнов звернув увагу громадськості на те, що Росію під час голосування в Раді безпеки ООН через удар США по Сирії не підтримав її основний союзник – Казахстан

“Астана утрималася: Чому Казахстан не підтримав резолюцію Росію в Радбезі ООН?”, – написав він у Twitter.

“Найбільше здивування у публіки викликало те, що за російську резолюцію не проголосував навіть Казахстан – найближчий союзник Росії на пострадянському просторі, а можливо, і в світі. І це при тому, що саме завдяки російській підтримці, що обговорювала особисто Путіним і Назарбаєвим, Казахстан отримав статус непостійного члена Ради безпеки ООН, отримав право сісти за цей стіл “, – також говориться в статті на платформі Yandex Zen.

Автори матеріалу вказали, що за два дні до цього Казахстан теж не підтримав Росію під час голосування.

“Пояснюється це тим, що Казахстан є безпосереднім учасником переговорного процесу щодо Сирії, в Астані вже другий рік регулярно проходять переговори з сирійською опозицією – істотою різномастою, примхливою і навіть безглуздою. І туди їдуть поговорити навіть ті, хто не їде на подібні розмови в Сочі і тим більше в Женеву. Завдання Казахстану зберегти цей нейтральний статус, для чого необхідно триматися на усунення в чутливих питаннях по сирійській темі “, – пояснили причину автори матеріалу.

Нагадаємо, 14 квітня пройшло екстрене засідання Радбезу ООН щодо ситуації в Сирії. Найбільш головним була заява генсека НАТО Йенса Столтенберга, який підкреслив, що всі члени НАТО підтримали військову акцію Британії, США та Франції в Сирії.

Перед засіданням Москва поширила резолюцію, в якій закликала засудити «агресію» проти Сирії у вигляді військових ударів, скоєних США, Британією і Францією. Однак Радбез не підтримав резолюцію, підготовлену Росією по обстрілу Сирії. Це рішення підтримали посли тільки трьох країн – Росії, Китаю та Болівії. Проти виступили вісім: США, Франція, Великобританія, Кувейт, Швеція, Нідерланди, Польща, Кот-д’Івуар. Утрималися четверо: Казахстан, Ефіопія, Перу, Екваторіальна Гвінея.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Зрада: Чому Казахстан не підтримав Путіна в ООН
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook