ЛЕНТА

Звернення Шуфрича до президента: Порошенко аж закрив рота

Коментуючи регулярні відвідування директором НАБУ Артемом Ситником та його першим замом Гізо Углавою Посольства США в Україні, а також виклик американськими дипломатами «на килим» керівника САП Назара Холодницького, народний депутат України, член партії «За життя» Нестор Шуфрич запитав президента Порошенка: хто сьогодні управляє Україною? Свою думку про ситуацію навколо САП, НАБУ і посольства США Шуфрич висловив у програмі «Великий вечір» на телеканалі NewsOne.

За словами Шуфрича, напередодні ефіру до нього звернулася журналістка і поставила питання, яке народний депутат «не полінувався і переписав».

«Вона говорить:«Несторе Івановичу, прокоментуйте, будь ласка, наступне: 12 березня з 12 до 13 годин панове Ситник і Углава відвідали американське посольство. На наступний день вже пан Ситник провів годину – з 14:00 до 15:00 в посольстві США. 15 квітня, вже про цей візит Холодницького в посольство США говорять всі, він провів там дві години, це, мабуть, і є та тривала розмова, після якої Холодницький відмовився піти у відставку. 19 березня Углава, зі слів вашої колеги, провів в американському посольстві ще годину – з 14:00 до 15:00, а о 17:00 вже прийшов Холодницький і ще годину провів у посольстві США. Зрештою, на наступний день Углава провів ще дві години в посольстві США і через два дні прийшов ще раз», – процитував Шуфрич питання журналістки.

Після отримання такої інформації народний депутат в прямому ефірі звернувся до президента України.

«У мене є питання до Порошенка: Петре Олексійовичу, хто керує країною? От скажіть мені: ви – гарант Конституції. Ви сьогодні поки ще президент України. І ось я, дивлячись вам в очі, сподіваюся, що ви зараз бачите мої очі, задаю вам питання… А, вибачте, я забув! Петро Олексійович сам – знаряддя зовнішнього управління. Вибачте, Петре Олексійовичу, питання не до вас», – сказав він.

Нестор Шуфрич також звернув увагу на те, що Артем Ситник особливо і не приховує того, що його підтримує міністерство юстиції і ФБР.

«Напевно, це правильно, тому що коли свої дії координують між собою правоохоронні або слідчі органи декількох країн, це нормально. Контакти з дипломатичними представництвами у мене викликають дуже багато запитань і, чесно кажучи, це вже ненормально. Тобто, коли Ситник каже: «Я спілкувався з керівником ФБР» – я це розумію. Але коли Ситник ходить, наче йому там намазано, в посольство США – це дипломатичне представництво, хочу звернути увагу … Держдеп у нас же не займається розслідуванням ?!»- обурився народний обранець.

На думку Шуфрича, коли про зовнішнє управління Україною говорять представники опозиції, це зрозуміло. Але коли -надцять представників Блоку Петра Порошенка кажуть про те, що Ситник управляється ззовні, що він маріонетка, це викликає багато негативних емоцій.

«Я б, хлопці, рекомендував: не можете? Боїтеся, того, що ви породили? Ідіть! Чемодан-вокзал-Брюссель… Чемодан-вокзал-Лондон… А в Лондон зараз складно їхати. У них зараз такі правила, що краще тим, хто вкрав гроші, туди не їхати. Спробуйте Вашингтон… У Нью-Йорк, в кінці кінців… Майамі… Куди ви там любите їздити? Тільки поїдьте вже куди-небудь, я вас прошу. Тому що народ вас просто вижене. А те, що сьогодні ви боїтеся тих, хто привів вас до влади, я теж розумію. Тому що вони вас приводили не для того, щоб ви крали. А, тим більше, крали їхні гроші, які вони дають Україні», – заявив Шуфрич.

Чим закінчиться справа Холодницького, ми ще побачимо, але Ситник однозначно оголосив війну Порошенку, зазначив Шуфрич. Він також підкреслив, що підтримує Ситника, але вважає, що справа не повинна закінчитися хаосом.

«Тому що, якщо буде деморалізована Спеціальна антикорупційна прокуратура, то це означає, що все, що напрацюють детективи НАБУ, повисне в повітрі. Якщо Порошенко відстоїть Холодницького, то буде контролювати через Холодницького НАБУ, а якщо не відстоїть, то між судом і НАБУ фактично утворюється діра, хаос і вакуум. Порошенку сьогодні не потрібні ніякі антикорупційні розслідування. Знаєте чому? Тому що він, як той слідчий, в кінці розслідування вийде сам на себе», – підсумував Нестор Шуфрич.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!