Звільнення Сенцова поставило Пєскова у глухий кут

До колонії, де утримують режисера, не пускають навіть Омбудсмена, хоча бранець Кремля голодує вже 33 дні

Російська влада так і не спромоглася чітко пояснити, чому сьогодні Уповноважену Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денисову не пустили до незаконно засудженого Олега Сенцова.

Більш того, у Кремлі заявляють, що нібито не вважають його «утримуваною особою» – принаймні, так говорить прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Відпустити Сенцова? Росія вкотре розвела руками

Звільнення Сенцова поставило Пєскова у глухий кут

«Я не зможу вам відповісти на це питання. Цю тему веде моя колега Москалькова, вона знаходиться в контакті з українськими візаві на цей рахунок. Ми сподіваємося отримати детальну інформацію та пізніше я зможу вас поінформувати. Що стосується Сенцова, в будь-якому випадку – його, звичайно, не можна вважати утримуваною особою, тому що він засуджений, причому за досить тяжкою статтею», — кинув у відповідь журналістам Пєсков на питання, чому Денисову не пускають до Сенцова.

Звільнення Сенцова поставило Пєскова у глухий кут

Як зазначила пізніше Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова, Денисова нібито знаходиться на території РФ незаконно, хоча згідно законодавчих норм – як українських, так і міжнародних, вона має повне на це право.

Український Омбудсмен в Росії

Звільнення Сенцова поставило Пєскова у глухий кут

Сьогодні, 15 червня Денисова заявила, що їй відмовляють у зустрічі з незаконно ув’язненим українським режисером Сенцовим в колонії міста Лабитнангі в Ямало-Ненецькому автономному окрузі. Вона зустрілася з начальником колонії і начальником управління виконання покарань Ямало-Ненецького автономного округу, який повідомив, що український омбудсмен не може ні за яких обставин отримати зустріч з Сенцовим. Їй відмовили у наданні будь-якої інформації з цього приводу.

Як почуває себе режисер, поки невідомо, але українці всерйоз занепокоєні – бранець Кремля голодує вже 33-й день поспіль.

Дивіться: #FreeSentsov, голодування Олега Сенцова

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Звільнення Сенцова поставило Пєскова у глухий кут
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook